Warsztaty fotografii cyfrowej (13-14 lipca 2018 r.)

Warsztaty fotografii cyfrowej

Warsztaty fotografii cyfrowej (13-14 lipca 2018 r.)

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu zaprasza do udziału w warsztatach fotografii cyfrowej, które odbędą się 13-14 lipca 2018 r.

Adresaci:
Osoby, które rozpoczynają przygodę z fotografią, chcą wykonywać coraz lepsze zdjęcia, zarówno rodzinne, jak i pokazujące ich życie i najbliższe otoczenie.

Cel:
Doskonalenie umiejętności samodzielnego wykonywania zdjęć w różnych warunkach oświetleniowych w taki sposób, aby nie wymagały one długotrwałej obróbki cyfrowej.

Program:
Podstawy kompozycji obrazu fotograficznego, wykorzystanie pełni możliwości aparatu fotograficznego, przygotowanie aparatu i dobór ustawień do wykonania portretu, fotografii architektury oraz krajobrazu. Wykonanie portretu fotograficznego pojedynczej osoby, oraz portretu zbiorowego, zarówno w pomieszczeniu, jak i w naturalnym otoczeniu Starego Miasta, doskonalenie umiejętności wykonywania zdjęć turystyczno-krajoznawczych.

Uczestnicy zostaną poproszeni o przyniesienie zrobionych przez siebie zdjęć – nie tylko najlepszych, ale również tych, które ich zdaniem nie spełniają oczekiwań bądź wskazują na problemy, na które natykają się ich autorzy na obecnym etapie rozwoju swojej pasji fotograficznej.

Prowadzący:
Stanisław Jasiński – fotografik i instruktor fotografii, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, specjalista ds. fotografii WOAK. W latach 2007-2009 był prezesem Okręgu Kujawsko-Pomorskiego ZPAF, obecnie pełni funkcję przewodniczącego Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej ZPAF. Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych, uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych krajowych i zagranicznych. Był kuratorem wystaw najwybitniejszych fotografików polskich, organizował plenery fotograficzne. Jest też kolekcjonerem zabytkowych aparatów oraz publicystą, napisał ponad 60 artykułów o historii fotografii artystycznej oraz współczesnych zjawiskach w tej dziedzinie sztuki.

Uwaga: Uczestnicy korzystają podczas warsztatów z własnego aparatu fotograficznego!

Harmonogram:
piątek 13 lipca 2018 r. w godz. 17.00-20.00
sobota 14 lipca 2018 r. w godz. 10.00-15.00
Warsztaty obejmują 10 godz. dydaktycznych.

TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 6 lipca 2018 r.
MIEJSCE WOAK Toruń ul. Szpitalna 8
CENA 100 zł

INFORMACJE I ZGŁOSZENIA
Barbara Płaneta
e-mail: barbara.planeta@woak.torun.pl
oraz
Stanisław Jasiński
e-mail: stanislaw.jasinski@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55

Informacje szczegółowe i rejestracja

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7039812