Warsztaty Florystyczne | Wianki

wianek

Warsztaty Florystyczne | Wianki

Dwór Artusa - logo

Z myślą o tych, którzy chcieliby stworzyć coś niepowtarzalnego i włożyć w to własne uczucia Dwór Artusa przygotował specjalne Warsztaty Florystyczne, dzięki którym wejdziecie w żywy dialog z naturą i samodzielnie stworzycie niesamowite kompozycje roślinne pełne rozmaitych faktur, kształtów i zapachów!

W kulturze słowiańskiej wianki odgrywały niezwykle ważną rolę, zwłaszcza podczas Nocy Kupały, kiedy dziewczęta puszczały je na wodzie. Jeśli wianek został wyłowiony przez mężczyznę, oznaczało to szybkie zamążpójście. Jeśli płynął, oznaczało to, że dziewczyna wyjdzie za mąż, jednak nie w najbliższej przyszłości. Jeśli zaś spłonął lub utonął, wróżyło to staropanieństwo.

Dziś niezależnie od tego, czy planujemy ślub, koncertowe szaleństwo czy wiosenną dekorację domu, ponadczasowy wianek sprawdzi się podczas tych, jak i wielu innych okazji!

W trakcie majowego spotkania zapoznacie się z podstawowymi technikami florystycznymi, by dowiedzieć się, jak prawidłowo wykonać wianek. Efektem warsztatów będą własnoręcznie uplecione kompozycje z żywych kwiatów, nadające się jako dodatek do wiosennych kreacji, rekwizyt do pełnej wdzięku sesji zdjęciowej, jak i do powieszenia jako nieprzeciętna ozdoba domu lub balkonu.

Organizator zapewnia niezbędny materiał florystyczny.

Harmonogram kolejnych spotkań: 09.06.2022 – Bukiety okolicznościowy

Więcej informacji o wszystkich Warsztatach Florystycznych i karnecie – TUTAJ!

Warsztaty poprowadzi Aleksandra Strzelec –  florystka, architektka krajobrazu i edukatorka. Od 3 lat prowadzi warsztaty florystyczne w Filii Dom Muz RUDAK. Wszystko, co jest związane z naturą, jest jej najbliższe. Florystyka to niezmiennie jej największa pasja, którą cały czas rozwija w sobie. Najlepiej czuje się w ogrodzie, w lesie, na polu i na łące – czerpie z natury pełnymi garściami! Czerpcie i Wy!

Koszt: bilet jednorazowy: 55 zł (na wybrane ze spotkań), karnet na 5 spotkań 230 zł*. Po zakupieniu karnetu należy potwierdzić przybycie na poszczególne spotkanie minimum 4 dni robocze przed ich rozpoczęciem na adres e-mail: aleksandra.strzelec@artus.torun.pl

Szczegółowe informacje dotyczące warsztatów: aleksandra.strzelec@artus.torun.pl

* Na każdym spotkaniu płacicie za stanowisko (materiały na jedną kompozycję). Przy stanowisku mogą pracować 2 osoby – należy to jednak zgłosić wcześniej na adres mail: aleksandra.strzelec@artus.torun.pl.

Kiedy: 12.05.2022 (czwartek), godz. 18:00

Gdzie: Filia Dom Muz | Rudak

Bilety: 55 zł / normalny

KUP BILET

27 kwietnia 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,682,892