Walentynki z podopiecznymi bydgoskiego schroniska

Walentynki z podopiecznymi bydgoskiego schroniska

Nie masz pomysłu jak spędzić Dzień Zakochanych? W środę (14.02) bydgoskie schronisko dla zwierząt zaprasza do udziału w „Psialentynkach”. To niecodzienna okazja, aby okazać trochę miłości bezdomnym psom i zabrać je na „randkę” – pospacerować, pobawić się i przy okazji podarować walentynkowy upominek.

Schronisko dla zwierząt w Bydgoszczy z okazji zbliżającego się święta zakochanych, zaprasza do udziału w walentynkowej edycji spacerów z psami. – To niepowtarzalna okazja, aby przeżyć najprawdziwszą randkę w ciemno. W tym wyjątkowym dniu każda osoba, która przyniesie coś z walentynkowego menu będzie mogła bez wcześniejszego zapisu zabrać naszego podopiecznego na spacer. Dużego, małego, starszego, młodszego, energicznego, zdystansowanego, znającego wszystkie sztuki czy takiego, który nawet za wszystkie przysmaki świata nikomu łapy nie poda, dziewczynę czy chłopaka – o tym zdecyduje szczęśliwy los, a konkretnie wyciągnięty kupon – informują pracownicy schroniska.

Niecodziennie wydarzenie odbędzie się w dniu św. Walentego (14.02) w godzinach 10:00 – 16:00 na terenie schroniska dla zwierząt przy ul. Grunwaldzkiej 298. Pracownicy i wolontariusze będą czekali na randkowiczów w specjalnie przygotowanej sali, aby po wspólnym spacerze podarować pamiątkowe, walentynkowe zdjęcie. Organizatorzy „Psialentynek” liczą, że dzięki takim akcjom choć kilka osób “zakocha się” w podopiecznych schroniska i zaprosi na stałe do swojej rodziny.
Zachęcamy również do wirtualnych odwiedzin schroniska w mediach społecznościowych – tam codziennie prezentowane są sylwetki kandydatek i kandydatów na randkę w ciemno.

 

Na spacer ze schroniskowym czworonogiem nie tylko w Walentynki
Przypominamy, że bydgoskie schronisko zaprasza na spacery z psami nie tylko w dniu zakochanych. Wcześniej trzeba się zapisać na konkretny dzień i godzinę, ponieważ liczba wizyt jest ograniczona. Spacery odbywają się w godzinach otwarcia schroniska od wtorku do piątku od godz. 10.00 do 18.00, w sobotę i niedzielę od godz. 14.00 do 18.00. Zapisać się można dzwoniąc pod nr: 512 28 28 53. Na spacer zapraszamy osoby pełnoletnie z dokumentem tożsamości. Smycze i obroże zapewnia schronisko. Miłośników kotów schronisko zaprasza na „kocie godziny”.  To akcja  w której uczestnicy – pełnoletni goście odwiedzają koty przebywające w schronisku. „Kocie godziny” to kontakt gości ze schroniskowymi kotami poprzez głaski, zabawę, szczotkowanie, czytanie na głos itp. Kontakt z czworonogami ma dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie, a często i zdrowie.

Informacja i fot. www.bydgoszcz.pl

14 lutego 2024 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7129366