Walentynki z kulturą

Walentynki z kulturą

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Z okazji święta zakochanych Teatr im. Wilama Horzycy i Kujawsko Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu przygotowały walentynkowe spektakle. Zagra także Opera Nova w Bydgoszczy, na wydarzenia online zapraszają Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury oraz Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury. Niespodziankę przygotowała też Książnica Kopernikańska w Toruniu. W odbywające się w niedzielę (14 lutego 2021 r.) walentynki atrakcji nie zabraknie!

Od niedzieli (14 lutego) na „Operowy zawrót głowy” zaprasza Opera Nova w Bydgoszczy. Premiera kameralnej opery edukacyjnej skomponowanej przez Macieja Małeckiego w reżyserii Magdaleny Małeckiej-Wippich odbyła się dotychczas tylko w wersji online, tym razem dostępna będzie na żywo o godzinie 11 i 17. Rezerwacja miejsc dostępna jest na stronie placówki.

Atrakcją dla miłośników muzyki będzie też proponowany przez Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu występ „Mój boski rozwód”. We wzruszającej opowieści o kobiecie po przejścia w głównej roli zobaczymy Krystynę Podleską. Komedia o miłości i zdradzie, radości z życia oraz odwiecznych damsko-męskich problemach dostępna będzie od 14 lutego na kanale YouTube Teatru Muzycznego. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie wydarzenia.

Toruński Teatr im. Wilama Horzycy z okazji walentynek na 3 dni (12-14 lutego) udostępni swój wideo spektakl zatytułowany „Show me the dark side of your moon”. To zmysłowa i mroczna opowieść o kobiecie i mężczyźnie, którzy poszukując w swoich życiach czegoś więcej, rozpoczynają ryzykowną gę – zaczynają dzielić się ze sobą swoimi najbardziej sekretnymi i najdziwniejszymi snami. Więcej informacji na temat spektaklu znaleźć można na stronie teatru.

Walentynkowa „Randka w ciemno – zakochaj się w książce” to akcja, którą z okazji święta zakochanych prowadzi Książnica Kopernikańska w Toruniu. Od 10 do 17 lutego każdy odwiedzający bibliotekę może wypożyczyć książkę-niespodziankę, w której może się zakochać. Pracownicy biblioteki gwarantują, że walentynkowych książek nie zabraknie! Informacje na temat godziny otwarcia muzeum dostępne są na stronie internetowej placówki.

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy już jutro (13 lutego) oferuje walentynkową odsłonę cyklu „Czy ten koncert to nie u Was?”. Mniej i bardziej znane utwory o tematyce miłosnej wykona wokalista i pianista Filip Czarnecki, a przy fortepianie towarzyszyć mu będzie Adam Lemańczyk. Wydarzenie będzie można oglądać stacjonarnie na widowni lub online o godzinie 18 na stronie www.kpck.pl oraz w mediach społecznościowych.

Na dzień św. Walentego wydarzenie przygotował także Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu. Spotkanie pod hasłem „Na górze róże, na dole fiołki…” poprowadzi pedagożka teatru, animatorka kultury i instruktorka teatralna Agnieszka Zakrzewska. W trakcie pełnych humoru zdalnych warsztatów będziemy mogli w niebanalny sposób pomówić o miłości i jej wyrażaniu. Szczegółowe informacje na temat spotkania na stronie internetowej ośrodka.  

Entuzjaści sztuki w niedzielę (14 lutego) będą mogli skorzystać z darmowego wstępu do Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu, gdzie prezentowane są aktualnie wystawy „Lustra: odbicia, refleksy, skazy” (wystawa zbiorowa), „Neurotyczny stan niepewności” i „Rany cięte”. Godziny otwarcia placówki znajdują się na stronie internetowej galerii.

Wszystkie wspomniane powyżej placówki to instytucje kulturalne samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Poza nimi, Urząd Marszałkowski jest organem prowadzącym dla 8 innych instytucji w regionie. Są to: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Witolda Bełzy i Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Muzeum Etnograficzne oraz Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, Ośrodek Chopinowski w Szafarni i Pałacu Lubostroń.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Andrzej Makowski dla Opery Nova w Bydgoszczy, Spektakl „Operowy zawrót głowy”

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7190245

Skip to content