Wakacyjny kiermasz planszówek i tajemnice podwodnego świata w Nowych Bielawach

Kiermasz planszówek. fot. Nowe Bielawy

Wakacyjny kiermasz planszówek i tajemnice podwodnego świata w Nowych Bielawach

Już w najbliższą sobotę, 25 czerwca, w centrum handlowym Nowe Bielawy odbędzie się kiermasz gier planszowych oraz warsztaty kreatywne, podczas których dzieci i młodzież odkryją podwodny świat. To nie jedyne atrakcje!

Jeśli wakacje, to koniecznie morze, zbieranie muszli oraz obcowanie z nieokiełznaną naturą! Teraz morską toń najmłodsi będą mogli poznać bliżej podczas bezpłatnych warsztatów plastycznych w centrum handlowym Nowe Bielawy przy ul. Olsztyńskiej.

W najbliższą sobotę, 25 czerwca w godz. 10:00-14:00, poprowadzą je bibliotekarze z Książnicy Kopernikańskiej. Co dokładnie się wydarzy? Na uczestników czekać będą kreatywne zabawy, których tematem przewodnim będzie skrywający wiele tajemnic podwodny świat oraz jego mieszkańcy.

– Wszystkie chętne dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach origami i stworzyć z papieru morskie akcesoria, a także stworzenia takie jak kraby czy ryby. Każdą z wykonanych przez siebie własnoręcznie prac będzie można zabrać ze sobą do domu – informuje Marek Ospalski z Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu.

Na małych zdobywców mórz i oceanów czekać też będą konkursy i zabawy w języku angielskim, w których do wygrania będą nagrody książkowe. Warsztaty dla dzieci i młodzieży odbędą się na pasażu toruńskiego obiektu obok sklepu Carrefour.

– Morskie głębiny od lat fascynują nie tylko pisarzy, malarzy czy naukowców, ale także dzieci. Najbliższe warsztaty polecamy zarówno amatorom nadmorskich klimatów oraz maluchom, którym w tym roku nie uda się wybrać nad morze i doświadczyć jego potęgi na żywo – mówi Marta Sójkowska, przedstawicielka Nowych Bielaw w Toruniu.

Na tym nie koniec. W sobotę w Nowych Bielawach odbędzie się także kolejna edycja wakacyjnego Kiermaszu Używanych Gier Planszowych organizowanego we współpracy z Książnicą Kopernikańską. Tradycyjnie torunianie będą mogli wymienić się swoimi egzemplarzami, kupić lub sprzedać planszówki, a także poznać nieznane dotąd tytuły gier.

Zdjęcie gł.: Kiermasz planszówek. fot. Nowe Bielawy

23 czerwca 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7185678

Skip to content