Wakacyjne zwiedzanie MOB według nowych zasad!

Wnętrze Domu Leona Wyczółkowskiego, fot. W. Woźniak

Wakacyjne zwiedzanie MOB według nowych zasad!

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy z optymizmem patrzy na rosnącą liczbę zwiedzających od czasu ponownego otwarcia oddziałów związanego z pandemią. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, opracowaliśmy nowe zasady funkcjonowania Muzeum, obowiązujące od 28 lipca, dzięki którym zwiedzanie będzie bardziej komfortowe. Oczywiście, w trosce o Państwa bezpieczeństwo, noszenie maseczek i dezynfekcja dłoni, niezmiennie obowiązują.

Najważniejszą z punktu widzenia zwiedzających zmianą jest wydłużenie godzin otwarcia oddziałów z 11.00-16.00 na 10.00-16.00, a w przypadku Exploseum – 10.00-17.00. To szczególnie istotne właśnie w przypadku ostatniego oddziału MOB, który cieszy się szczególnym zainteresowaniem gości.

W związku z licznymi zapytaniami przywracamy także możliwość zwiedzania z przewodnikiem Galerii Sztuki Nowoczesnej oraz Exploseum, w grupie liczącej maksymalnie 10 osób. W przestrzeniach tych zachowanie bezpiecznego dystansu nie stanowi problemu z uwagi na duże powierzchnie wystawiennicze.

Limity przebywających jednocześnie na ekspozycji osób pozostają utrzymane, zostały jednak zwiększone, aby ruch odbywał się płynnie. Otwarte także zostanie pierwsze piętro Domu Leona Wyczółkowskiego oraz wystawy stałe w Zbiorach Archeologicznych.

Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek i dezynfekcji rąk – w obliczu zmiany obostrzeń na mniej restrykcyjne zwracamy się ze szczególną prośbą o zwiedzanie w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie swoje i pozostałych zwiedzających. Nad bezpieczną i komfortową wizytą czuwać będą pracownicy Muzeum.

Przypominamy, że do końca sierpnia czekamy na Państwa we wtorki i w czwartki w Centrum Edukacji Muzealnej na zajęciach wakacyjnych. Obowiązują zapisy!

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia MOB i zachęcamy do zapoznania się z nowym regulaminem zwiedzania dostępnym od wtorku na naszej stronie internetowej: www.muzeum.bydgoszcz.pl.

Zdjęcie gł. Wnętrze Domu Leona Wyczółkowskiego, fot. W. Woźniak

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7143085