Wakacyjne warsztaty fotografii cyfrowej dla młodzieży (termin zgłoszeń do 10 lipca)

Wakacyjne warsztaty fotografii cyfrowej dla młodzieży (termin zgłoszeń do 10 lipca)

Kolejna odsłona warsztatów fotografii cyfrowej przeznaczona jest dla młodzież powyżej 12 roku życia, która chce rozpocząć przygodę z fotografią i rozwijać swoją pasję. Jako cel warsztatów, prowadzący Stanisław Jasiński, stawia doskonalenie umiejętności samodzielnego wykonywania zdjęć w różnych warunkach oświetleniowych w taki sposób, aby nie wymagały one długotrwałej obróbki cyfrowej.

Adresaci:
Młodzież powyżej 12 lat.

Cel:
Doskonalenie umiejętności samodzielnego wykonywania zdjęć w różnych warunkach oświetleniowych w taki sposób, aby nie wymagały one długotrwałej obróbki cyfrowej.

Program:
Podstawy kompozycji obrazu fotograficznego, wykorzystanie pełni możliwości aparatu fotograficznego, przygotowanie aparatu i wybór ustawień do wykonania portretu, fotografii architektury oraz krajobrazu. Wykonanie portretu fotograficznego pojedynczej osoby, oraz portretu zbiorowego, zarówno w pomieszczeniu, jak i w naturalnym otoczeniu Starego Miasta, doskonalenie umiejętności wykonywania zdjęć turystyczno-krajoznawczych. Uczestnicy zostaną poproszeni o przyniesienie zrobionych przez siebie zdjęć – nie tylko najlepszych, ale również tych, które nie spełniają ich oczekiwań bądź wskazują na problemy, na które natykają się ich autorzy na obecnym etapie rozwoju swojej pasji fotograficznej.

Uwaga: Uczestnicy korzystają podczas warsztatów z własnego aparatu fotograficznego.

Liczba miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Prowadzący: Stanisław Jasiński – fotografik i instruktor fotografii, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, specjalista ds. fotografii WOAK. W latach 2007-2009 był prezesem Okręgu Kujawsko-Pomorskiego ZPAF, pełnił funkcję przewodniczącego a obecnie jest sekretarzem Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej ZPAF. Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych, uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych krajowych i zagranicznych. Był kuratorem wystaw najwybitniejszych fotografików polskich, organizował plenery fotograficzne. Jest też kolekcjonerem zabytkowych aparatów oraz publicystą, napisał ponad 60 artykułów o historii fotografii artystycznej oraz współczesnych zjawiskach w tej dziedzinie sztuki.

Harmonogram:

środa 22 lipca 2020 r. w godz. 10.00-15.00
czwartek 23 lipca 2020 r. w godz. 10.00-15.00
piątek 24 lipca 2020 r. w godz. 10.00-15.00

Warsztaty obejmują 20 godz. dydaktycznych.

KIEDY 22-24 lipca 2020 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 10 lipca 2020 r.
MIEJSCE WOAK Toruń, ul. Szpitalna 8
CENA 50 zł

INFORMACJE I ZGŁOSZENIA Barbara Płaneta
e-mail: barbara.planeta@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55
i Stanisław Jasiński
e-mail: stanislaw.jasinski@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55
Fot. Canva
Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164651

Skip to content