Wakacyjna przygoda z biblioteką!

Troje dzieci zagląda do otwartej książki na plakacie informacyjnym "Wakacyjnej przygody 2024"

Wakacyjna przygoda z biblioteką!

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy zaprasza czytelników do spędzenia tegorocznych wakacji z biblioteką. Biblioteka Główna wraz z bibliotekami osiedlowymi przygotowały wakacyjny cykl zajęć – zarówno najmłodsi bydgoszczanie oraz bydgoszczanki jak i nieco starsi miłośnicy książek znajdą coś dla siebie.

Letnia Akademia Recyklingu
Już po raz trzeci Czysta Bydgoszcz i Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy zapraszają na cykl wakacyjnych zajęć ekologicznych dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat i ich opiekunów.

Aby dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców w tym roku rozszerzamy swój zasięg o wybrane biblioteki osiedlowe. Wykłady, warsztaty i prowadzący dany temat będą zawsze takie same. To  Wy zdecydujecie, w której lokalizacji chcecie się z nami uczyć i bawić – informują organizatorzy. Podczas spotkania przewidziano poczęstunek oraz różne atrakcje dodatkowe. Na zajęcia obowiązują zapisy – tel. 512 806 564 (tydzień przed datą planowanego spotkania) oraz limit miejsc. Zajęcia są bezpłatne.

Warsztaty recyklingowe i wykłady

„Łaaa, robak! Rzecz o żyjątkach niewielkich”, „Zielona Bydgoszcz? Bez lipy”, „Zwierzęcy terapeuci na start”, „Co szumi i hasa w naszych lasach” – to tylko nieliczne przykłady zaplanowanych warsztatów recyklingowych i wykładów.

Organizatorzy tegorocznej wakacyjnej przygody z biblioteką zaplanowali 9 i 11 lipca wycieczkę do Apteki pod Łabędziem na zajęcia „Apteczny kram pełen skarbów” a 13 oraz 14 sierpnia do bydgoskiej spalarni odpadów.

Filmowe wakacje z projektorem dla dzieci

Podczas wakacji uruchomione zostaną przedpołudniowe seanse dla dzieci na strychu. Biblioteka oferuje tytuły zarówno dla młodszych, jak i starszych widzów które rozśmieszą, rozbawią i wzruszą. Biblioteka na seanse filmowe zaprasza w każdy poniedziałek i środę (od 1 lipca do 28 sierpnia) o godz. 10:00. Grupy zorganizowane obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem tel. 52-33-99-227.

Zajęcia edukacyjno-plastyczne w bibliotekach osiedlowych

Osiedlowe biblioteki przygotowały bogatą ofertę wakacyjnych zajęć dla dzieci i ich opiekunów, m.in.:

  • tworzenie magicznych kostek, czyli warsztaty mydlarskie,
  • muzyczne podróże w czasie – warsztaty przeprowadzone na podstawie wierszy Izabelli Klebańskiej ze zbiorku pt.: „Operowe stra…aaa…achy”,
  • zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykonają własny komiks,
  • „Odkrywamy kosmos z profesorem Astrokotem” – zajęcia edukacyjno-plastyczne na podstawie serii książek Dominica Wallimana i Bena Newmana, podczas których dzieci poznają ciekawostki o kosmosie, wykonają statek kosmiczny oraz wezmą udział w zabawach z wykorzystaniem interaktywnej podłogi,
  • „Podróż do wnętrza Ziemi” – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci inspirowane powieścią Juliusza Verne’a,
  • „Wakacje pełne wrażeń. Dinozaury górą!”, czyli zajęcia edukacyjno-plastyczne podczas których uczestnicy zajęć poznają wiadomości o prehistorycznych gadach oraz wykonają ich maski.

 

Każda z bibliotek osiedlowych przygotowała indywidualny program zajęć, na niektóre z nich obowiązują zapisy i limit miejsc.

Źródło: bydgoszcz.pl

_

19 czerwca 2024 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7189478

Skip to content