Wakacje z zabytkami – pobierz darmową aplikację

Wakacje z zabytkami – pobierz darmową aplikację

logotyp Ministerstwa Sportu i Turystyki

Ministerstwo Sportu i Turystyki zaprasza do wykorzystywania aplikacji MonumentApp, która miała swoją premierę 23.06.2023 r.  Jest ona wynikiem współpracy Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Narodowego Instytutu Konserwacji Zabytków. Dostarcza ona nie tylko informacji o konkretnych zabytkach, ale będzie także pełnić funkcję społecznościową.

Odbiorcy mogą współtworzyć opisy, dzielić się swoimi odkryciami, pokazywać nieznane atrakcje, tworzyć własne mapy i plany wycieczek. Oczywiście, MonumentApp oferuje też gotowe propozycje tras, wskazując np. miejsca związane z popularnymi serialami, postaciami literackimi czy, po prostu, najpiękniejsze widoki. Aplikacja będzie zawierać nie tylko opisy architektury. MonumentApp opowie o zabytkach poprzez fascynujące biografie historycznych postaci, którymi przepełnione są dzieje Polski. Rzecz jasna nie zabraknie też informacji praktycznych, np. o przewidywanym czasie zwiedzania, cenach biletów czy atrakcjach w okolicy.

Portal spotkania z zabytkami.pl będzie uzupełnieniem aplikacji, która w związku ze sposobem dystrybucji (przede wszystkim na smartfony) musi być syntetyczna. Odbiorcy zainteresowani większą ilością informacji i refleksjami cenionych autorów będą mogli sięgnąć do zasobów tej witryny. Poza codziennie publikowanymi artykułami, internauci znajdą na portalu materiały ilustracyjne. To, poza względami estetycznymi, znacząco ułatwi wybór miejsc do zwiedzania.

Ofertę uzupełni magazyn „Spotkania z zabytkami”, który z pisma branżowego przekształcił się w lifestyle’owe i dziś proponuje przekrojowe materiały na temat kultury oraz historii.

Dzięki portalowi, aplikacji i magazynowi odbiorcy będą odkrywać piękno kraju, zabytki, atrakcje turystyczne oraz polską historię.

Więcej o aplikacji: przejdź na stronę Narodowego Instytutu Konserwacji Zabytków http://nikz.pl/

Źródło inf. i fot: www.gov.pl/web/sport oraz nikz.pl/

 

30 czerwca 2023 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7189433

Skip to content