Wakacje z naszą e-Szkołą

Wakacje z naszą e-Szkołą

Województwo Kujawsko-PomorskieW tym tygodniu z naszą e-Szkołą odwiedzimy m.in. Muzeum Etnograficzne we Włocławku i Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy, poznamy najciekawsze zakątki Torunia, nauczymy się sentencji łacińskich, a w Unisławiu (powiat chełmiński) zagramy w palanta. Wszystkie zajęcia nadajemy online, zachęcamy do oglądania.

 Proponujemy różnorodne, ciekawe zajęcia o tematyce historycznej, przyrodniczej, kulturowej, poszerzające wiedzę o naszym regionie i dziedzictwie Kujaw i Pomorza. Nie ograniczamy się jedynie do nagrywania w studio. Z kamerą pojawiamy się m.in. w muzeach, parkach krajobrazowych, astrobazach i instytucjach kultury – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Dziś (5 sierpnia) polecamy rozmowę z członkami wspólnoty duchowej Bacówka działającej przy parafii ojców redemptorystów w Toruniu. Studenci opowiedzą o swojej misji i stowarzyszeniu. Zapraszamy też m.in. na warsztaty graficzne z Adamem Zaporą z Muzeum Etnograficznego we Włocławku i cotygodniowe zajęcia z jogi.

„Żyjesz czy wegetujesz?” – na te pytania pomogą znaleźć odpowiedź ojciec Maciej Ziębiec i Ewa Łuczak, którzy rozmawiać będą o współczesnym chrześcijaństwie. Tego dnia polecamy też zajęcia z języka angielskiego, w trakcie których dowiecie się, gdzie w internecie szukać filmów i materiałów pomocnych w nauce języka. Zajęcia wychowania fizycznego będą zaproszeniem do gry w palanta. Zabawa jest propozycją aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu dla całej rodziny.

Piątkowe (7 sierpnia) zajęcia w e-Szkole to m.in. warsztaty poświęcone książkom, które inspirują i mają wpływ na nasze życie. Para przewodników Dominika i Krzysztof Jastrzębscy zabiorą w podróż po Toruniu, opowiedzą o najciekawszych zabytkach miasta. W programie także warsztaty poświęcone grom i zabawom z lat młodości naszych rodziców i dziadków. Na zakończenie Jerzy Lewic, kustosz Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy, opowie historię Enigmy, słynnej maszyny szyfrującej.

Lekcje można oglądać na czterech kanałach:

Wszystkie zajęcia są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można je oglądać także poza godzinami emisji.

Czytaj także:

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWK-P, Gra w palanta w ramach zajęć wychowania fizycznego w wakacyjnej e-Szkole

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7010457