Wakacje z naszą e-Szkołą!

Zajęcia ruchowe dla dzieci i młodzieży w ramach wakacyjnej e-Szkoły, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Wakacje z naszą e-Szkołą!

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Przez całe lato razem z Kujawsko-Pomorska Szkołą Internetową podróżujemy po regionie, odwiedzamy paki krajobrazowe, astrobazy, muzea i instytucje kultury, skąd nadajemy ciekawe i atrakcyjne zajęcia. W tym tygodniu z naszą kamerą pojawimy się m.in. w Bydgoszczy, Grudziądzu, Włocławku i Ostromecku.

Proponujemy różnorodne, ciekawe zajęcia o tematyce historycznej, przyrodniczej, kulturowej, poszerzające wiedzę o naszym regionie i dziedzictwie Kujaw i Pomorza. Nie ograniczamy się jedynie do nagrywania w studio. Z kamerą pojawiamy się w wielu interesujących miejscach naszego województwa – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Dziś, w poniedziałek (27 lipca) zaprosiliśmy m.in. na cotygodniowe spotkanie z Marcinem Żyndą z Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu, który mówił o bibliotekach cyfrowych i ich zasobach. Odbyły się też warsztaty zdrowego gotowania. Paweł Sulski z Art Cooking Academy w Grudziądzu pokazał, jak przygotować dietetyczne ciasteczka owsiane. Beata Wąsik z Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku opowiedziała o zabawkach ludowych, którymi przed laty bawiły się wiejskie dzieci. dla miłośników astronomii przygotowaliśmy zajęcia Sebastiana Soberskiego z Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika w Grudziądzu, który pokazał jak w domowym zaciszu stworzyć własne obserwatorium.

We wtorek (28 lipca) polecamy m.in. spotkanie z Kaliną Ciesielską z Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, która opowie, jak wyglądały dawne wiejskie chaty i ich wnętrza. Tych, którzy chcieliby poszerzyć wiedzę na temat polskich tańców narodowych zapraszamy na naukę poloneza. Zajęcia poprowadzi Izabela Grochowska z Muzeum Oświaty w Bydgoszczy. Miłośników przyrody zachęcamy do udziału w wirtualnych warsztatach poświęconych owadom, pajęczakom i mięczakom, które obserwować będziemy w ich naturalnym środowisku.

Historia kuchni ludowej to jeden z tematów zajęć proponowanych w środę (29 lipca). Lekcję poprowadzi Dorota Kalinowska z Muzeum Etnograficznego we Włocławku. W programie także druga część warsztatów poświęconych krajom anglojęzycznym, wyjątkowa lekcja biologii, podczas której dowiemy się, ile cukru zawierają najczęściej spożywane produkty oraz joga dla każdego.

W czwartek (30 lipca) zapraszamy między innymi na grę w piłkę nożną z Mariuszem Krzemińskim, nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Grzybnie (powiat chełmiński) i jego uczniami. Po południu odbędą się zajęcia dla miłośników astronomii. Razem z Sebastianem Soberskim z Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Grudziądzu badać będziemy kosmiczne sygnały radiowe.

Na zakończenie tygodnia, w piątek (31 lipca) proponujemy spotkanie z Martą Owczarek-Boraczyńską, nauczycielką języka polskiego w Szkole Podstawowej w Strzygach (powiat brodnicki). Zajęcia poświęcone będą roli literatury w naszym życiu i inspirującym książkom. W programie także warsztaty plastyczne. Dowiemy się m.in. jak samodzielnie wykonać kokardy i kotyliony, wakacyjne kartki pocztowe oraz zakładki do książek.

Plan spotkań w bieżącym tygodniu.

Lekcje można oglądać na czterech kanałach:

Wszystkie zajęcia są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można je oglądać także poza godzinami emisji.

Czytaj także:

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Zdjęcie gł. Zajęcia ruchowe dla dzieci i młodzieży w ramach wakacyjnej e-Szkoły, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164934

Skip to content