Wakacje z naszą e-Szkołą

Wakacje z naszą e-Szkołą

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Turystyczny poradnik dla miłośników dwóch kółek i podróży po Hiszpanii, opowieści o toruńskich zabytkach i legendach, historia Malali Yousafzai, pakistańskiej działaczki na rzecz praw kobiet, wspomnienia spotkań ze św. Janem Pawłem II i rozmowy o Światowych Dniach Młodzieży, a także joga i gry terenowe dla całej rodziny to tylko niektóre z propozycji, jakie w tym tygodniu przygotowaliśmy w ramach wakacyjnych spotkań z naszą e-Szkołą. Zajęcia dostępne do obejrzenia także poza transmisją na żywo.

Letnie zajęcia z naszą e-Szkołą pozwalają rozwinąć wiedzę o regionie, poznać dziedzictwo Kujaw i Pomorza oraz ciekawie spędzić czas wolny od nauki. Propozycji jest wiele, mamy nadzieję, że każdy znajdzie dla siebie coś interesującego – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W tym tygodniu zapraszamy m.in. na cotygodniowy przegląd zasobów bibliotek cyfrowych (13 lipca, godz. 9.45) oraz opowieść o biletach i historii komunikacji miejskiej (16 lipca, godz. 9.45). Zajęcia poprowadzi Marcin Żynda z Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu. Monika Klimek, nauczycielka geografii w I Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu, prywatnie wielka pasjonatka podróży i dwóch kółek, opowie o rowerowych wędrówkach po Hiszpanii (13 lipca, godz. 10.30). Przewodnicy Dominika i Krzysztof Jastrzębscy, zabiorą w wirtualną wycieczkę po Toruniu i pokażą jego najcenniejsze zabytki (14 lipca, godz. 10.30). Opowiedzą też o historii średniowiecznego miasta i rozwoju handlu (16 lipca, godz. 12.45). Studenci z Duszpasterstwa Akademickiego Studnia pojawią się w studio e-Szkoły, by mówić o nauczaniu św. Jana Pawła II i przesłaniu Światowych Dni Młodzieży w Buenos Aires, które odbyły się w 1987 roku (15 lipca, godz. 9). Książka Malali Yozufazi, pakistańskiej działaczki na rzecz prawa kobiet, laureatki Pokojowej Nagrody Nobla, będzie tematem do rozważań o wpływie literatury na nasze życie (17 lipca, godz. 9). Jezuita Grzegorz Dobroczyński w rozmowie z Janem Wółkowskim z Laboratorium św. Jana Pawła II w Toruniu wspominać będzie osobiste spotkania z papieżem Polakiem i kontakty Ojca Świętego z mediami (17 lipca, 9.45). Tym, którzy chcą aktywnie i ciekawie spędzić czas z całą rodziną polecamy gry terenowe na świeżym powietrzu (17 lipca, godz. 12) i jogę (15 lipca, godz. 13.30).

Plan spotkań w bieżącym tygodniu.

Lekcje można oglądać na czterech kanałach:

Wszystkie zajęcia są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można je oglądać także poza godzinami emisji.

Nadajemy na żywo ze studia w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Z kamerą pojawiamy się też w różnych miejscach, odwiedzimy m.in. parki krajobrazowe, marszałkowskie astrobazy i wojewódzkie samorządowe instytucje kultury.

Czytaj także:

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Zdjęcie gł. Jednym z ubiegłotygodniowych tematów zajęć były wędrówki Szlakiem Świętego Jakuba, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6646127