Wakacje z Chopinem: Karolina Sekuła i Arkadiusz Walesiak

Wakacje z Chopinem: Karolina Sekuła i Arkadiusz Walesiak

Ośrodek Chopinowski

W sierpniu Ośrodek Chopinowskie w Szafarni zaprasza do wysłuchania aż pięciu koncertów w ramach cyklu Wakacje z Chopinem. Najbliższy odbędzie się w niedzielę, 9 sierpnia o godzinie 12.15. Dzieła fortepianowe wykona młoda, świetnie zapowiadająca się toruńska pianistka, Karolina Sekuła. Z szafarskiej estrady popłyną dźwięki między innymi mazurków Fryderyka Chopina, baśniowego Scherza E-dur op. 54 nr 4, wirtuozowskiej Etiudy F-dur op. 10 nr 8. Dopełnieniem koncertu będą utwory dwóch innych kompozytorów epoki romantyzmu: Etiuda z ,,Róży i cierni” op. 13/4 Juliusza Zarębskiego oraz Etiuda koncertowa “Waldesrauschen” Ferenca Liszta. Nie zabraknie fragmentów listów Fryderyka Chopina, które przeczyta aktor Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu Arkadiusz Walesiak.

Transmisja koncertu rozpocznie się w niedzielę 9 sierpnia, o godzinie 12.15 na stronie internetowej Ośrodka oraz na profilu na Facebooku.

Zdjęcie gł.: Karolina Sekuła

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7010418