Wakacje w Myślęcinku – propozycje zajęć dla dzieci i młodzieży

Wakacje w Myślęcinku – propozycje zajęć dla dzieci i młodzieży

Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku zaprasza do zapoznania się z wakacyjną ofertą dydaktyczną!

Ogród Zoologiczny:

Propozycje czterech tematów do wyboru:
„Zostaw w krzakach tego zwierzaka” – podczas spotkania uczestnicy zapoznają się z bohaterami projektu edukacyjno-promocyjnego pn. „Zostaw w krzakach tego zwierzaka”. Wiedza, którą zdobędą pozwoli im odpowiednio reagować, kiedy znajdą młodą sarnę, zająca czy podlota. Zajęcia prowadzone są w formie pogadanki uzupełnionej prezentacją. Elementami dodatkowymi są gry i zabawy podsumowujące spotkanie. Odbywają się w sali edukacyjnej zoo. Czas trwania: 1 godz.

„O bioróżnorodności słów kilka” – podczas spotkania uczestnicy dowiadują się na temat różnorodności biologicznej. Odkrywają świat przyrody zmysłami wzroku, słuchu, dotyku oraz zapachu. Zajęcia prowadzone są w formie pogadanki z pokazem, między innymi poroży, jaj ptasich, piór i sierści ssaków oraz z udziałem wybranych gatunków zwierząt. Odbywają się w sali edukacyjnej zoo. Czas trwania: 1 godz.

„Tajemnice sów” – podczas spotkania uczestnicy spacerują alejkami zoo i poznają gatunki polskich sów, w tym mieszkańców bydgoskiego ogrodu zoologicznego. Dowiadują się na temat życia oraz biologii tych nocnych drapieżników. Zajęcia uzupełnione są pokazem sowich jaj, piór oraz wypluwek. Odbywają się na terenie zoo. Czas trwania: 1 godz.

„Tropem dużych ssaków drapieżnych” – podczas spotkania uczestnicy spacerują alejkami zoo i poznają gatunki dużych drapieżników – mieszkańców bydgoskiego ogrodu zoologicznego (między innymi niedźwiedzia brunatnego, tygrysa amurskiego, irbisa). Dowiadują się na temat ich życia. Spotkanie uzupełnione jest grami i zabawami. Zajęcia odbywają na terenie zoo. Czas trwania: 1 godz.

Koszt zajęć – 9 zł od dziecka – jeden opiekun na dziesięć osób ma zapewniony wstęp bezpłatny (w tym samodzielne zwiedzanie zoo)
Zajęcia odbywają się w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki o godz. 10.00 lub 12.00.
Grupy – maksymalnie do 30 osób.
Zajęcia dostosowane są do wieku uczestników.
Wymagane są wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: 52 328 00 09, 52 328 00 08 (od poniedziałku do piątku od godz. 7.00 do 14.30).
Poza tym można zwiedzać zoo samodzielnie, nie jest wymagana rejestracja grup – koszt 8 zł od dziecka (jeden opiekun na dziesięć osób wstęp bezpłatny).

Ogród Botaniczny:

Propozycje tematów:
„O bioróżnorodności słów kilka…” (czym jest bioróżnorodność, jej znaczenie w przyrodzie i życiu człowieka)
„Znaczenie wody w przyrodzie” (dlaczego woda jest potrzebna i komu?, dlaczego musimy pić wodę i dbać o to, aby jej nie marnować?, co nam daje woda?)
„Łąka na talerzu” (co możemy znaleźć w trawie podczas zwykłego spaceru i co moglibyśmy zjeść nie posiadając ze sobą prowiantu?)
„Siedliska roślin polskich” (rozpoznawanie charakterystycznych gatunków poszczególnych siedlisk: grądów, łęgów, borów, łąk suchych, łąk wilgotnych, łąk świeżych)
„Zajęcia edukacyjne o owadach zapylających”
Koszt zajęć – 5 zł od dziecka – jeden opiekun na dziesięć osób wstęp bezpłatny, każdy dodatkowy opiekun 5zł.
Zajęcia przeprowadzane są w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki o godz. 10.00 lub 12.00.
Grupy – maksymalnie do 30 osób.
Zajęcia dostosowane są do wieku uczestników.
Wymagane są wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: 52 328 00 09, 883 319 228 (od poniedziałku do piątku od 7.00 do 14.30), osoba do kontaktu: Pola Szymczak.

Park Rozrywki – Zaginiony Świat
Myślęciński Park Rozrywki dysponuje dwiema ścieżkami historyczno-dydaktycznymi: prehistorycznych stworów, dinozaurów i wymarłych ssaków, pokazującymi początki życia na Ziemi: „Zaginiony świat” (czynny przez cały rok) i stawonogów-owadów w gigantycznym powiększeniu: „Makroświat” (czynny od wiosny do jesieni). Istnieje możliwość spaceru z przewodnikiem, który w szczegółach opowie o oglądanych eksponatach. Czas trwania zajęć: ok. 1 godz.
Cena: bilet grupowy – 8 zł normalny, 7 zł ulgowy , wynajęcie przewodnika – 100 zł od grupy.
Przy wybraniu oferty łączonej Ogród Zoologiczny + zwiedzanie Ogrodu Botanicznego (+/lub Zaginionego Świata), godziny przeprowadzonych zajęć będą uzgadniane indywidualnie.

Fot. LPKiW w Myślęcinku

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7185680

Skip to content