Wakacje w Muzeum Etnograficznym w Toruniu (14-19.07.2020)

Wakacje w Muzeum Etnograficznym w Toruniu (14-19.07.2020)

„Wehikuł czasu”, „Bajeczny czwartek”, „Etnoigraszki” oraz piątki z przewodnikiem w Olenderskim Parku Etnograficznym w Wielkiej Nieszawce – to wakacyjne aktywności przygotowane przez Muzeum Etnograficzne w Toruniu w nadchodzącym tygodniu.

Wehikuł czasu, wtorek godz. 13.00

Na kolejnym spacerze tematycznym z cyklu „Wehikuł czasu” będzie można usłyszeć, które przestrzenie dawniej uważano za swojskie, które za obce, a także jakie cechy przypisywano granicom pomiędzy nimi. Spacerując po Parku Etnograficznym, sprawdzimy, jaką rolę w ludowej topografii pełniły przydrożne krzyże i kapliczki. Dowiemy się również, jakie zabiegi stosowane w trakcie budowy domów, aby domownikom żyło się pomyślnie. Zobaczymy, jak wyglądały święte kąty i dowiemy się, co należało robić na progu, a czego absolutnie nie. Bilety: normalny – 9 zł, ulgowy – 6 zł, rodzinny – 20 zł, czas trwania 1h.

Bajeczny czwartek, czwartek godz. 12.00

Na najbliższym „Bajecznym czwartku” dowiemy się, jakie tajemnicze istoty zamieszkują podwodne głębiny i co zrobić, żeby dostać się do ich świata. Rusałki, ptaki mówiące ludzkim głosem i Królowa Nocy to tylko niektórzy bohaterowie opowieści o dzielnym rybaku Marcinie. Bajka stanie się inspiracją dla stworzenia ruchomych instalacji –  mobili, które będą odbiciem podwodnych krain. Bilet: 6 zł, czas trwania 1h.

Piątek z przewodnikiem w Olenderskim Parku Etnograficznym, piątek godz. 13.00 i 16.00

W każdy piątek lipca i sierpnia skansen można zwiedzić z przewodnikiem w cenie biletu wstępu. Zgłoszenia pod adresem sklepik.ope@etnomuzeum.pl lub numerem tel. 513 677 255. Bilety: normalny – 10 zł, ulgowy – 5 zł , rodzinny – 20 zł

Etnoigraszki: Z daleka i z bliska, sobota godz. 11.00 (powtórzenie – niedziela godz. 11.00)

Rodzinna impreza z umuzykalniającego cyklu Etnoigraszki. W trakcie spotkania wspólnie zastanowimy się nad tym, co to takiego “dystans” i czy można go pokonać. Co sprawia, że niektórzy są nam szczególnie bliscy. Poznamy sposoby na powitanie naszych bliższych i dalszych sąsiadów oraz towarzyszące temu dźwięki różnych języków. Nie zabraknie rodzinnego muzykowania oraz tradycyjnych zabaw dziecięcych z dużą dawką ruchu i śpiewu. Bilety: os. dorosła – 10 zł, dziecko – 5 zł, rodzinny (2+2) – 25 zł do nabycia w przedsprzedaży od wtorku 14 lipca oraz w dniu imprezy w kasie Muzeum.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164365

Skip to content