Wakacje w Młynie Wiedzy

Wakacje w Młynie Wiedzy

Wakacje w Młynie Wiedzy

Poczuj moc nauki w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Wakacje to doskonała okazja, aby odwiedzić toruńskie centrum nauki, które przekonuje, że #naukatotakieproste na interaktywnych wystawach, warsztatach i ścieżce zwiedzania.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przygotowało 12 specjalnych warsztatów, które będą realizowane w dwóch terminach od 26 czerwca do 5 sierpnia i od 7 sierpnia do 2 września. W pierwszym – centrum nauki zaprasza na zajęcia: „Kolej na kolej” poświęcone kolejnictwu, „Morza szum”, dzięki którym uczestnicy poznają organizmy żyjące w Morzu Bałtyckim, „Maszyny Leonarda”, na których powstaną maszyny wzorowane na dziełach włoskiego konstruktora.

Nie zabraknie zajęć, dzięki którym łatwiej będzie uporządkować przestrzeń biurka, poćwiczyć aparat mowy oraz poznać historię lotnictwa. W drugim terminie będzie można uczestniczyć w zajęciach z tworzenia animacji, ochroną przed zwierzęcym napastnikiem, poznawania różnych kultur świata, budowania bolidów napędzanych silnikiem elektrycznym, rozwijających logiczne myślenie – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy.

Do dyspozycji zwiedzających będą również interaktywne wystawy oraz ścieżka zwiedzania na wystawie „Kalejdoskop”. Obecnie w Młynie jest dostępnych 9 interaktywnych wystaw. Szczegółowe informacje o wakacyjnej ofercie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy są dostępne na stronie internetowej instytucji.

Nowa wystawa czasowa

5 lipca toruńskie centrum nauki udostępni nową czasową wystawę „Beyond The Lab”. Ekspozycja pokazuje, że obywatele mogą wspierać naukowców w ich pracach badawczych nie ruszając się z domu. Wystawa będzie dostępna bezpłatnie w namiocie na parkingu przed budynkiem Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Ekspozycja, której autorem jest Science Museum w Londynie, prezentuje historię siedmiu naukowców, którzy metodą „ZRÓB TO SAM” wspierają taki obszar medycyny, jakim jest – opieka zdrowotna. – Wystawa pokazuje, że dzięki nowoczesnym technologiom i zaangażowaniu zwykłych obywateli, nauka może rozwijać się w zaciszu domów, a odkrycia naukowców-amatorów rewolucjonizują świat – mówi Marcin Centkowski.

W skład wystawy wchodzą, fotografie, filmy, dzieła sztuki oraz interaktywne elementy stanowisk skupione wokół trzech tematów merytorycznych: domorośli biolodzy, hakerzy zdrowia, nauka obywatelska. Czwarta sekcja będzie prezentowała artystyczne dzieła pokazujące wyobrażenie przyszłości, w której medycyna i nauki społeczne będą ze sobą ściśle powiązane.

Ekspozycja powstała w ramach europejskiego programu “Sparks”, popularyzującego zaangażowanie społeczne w innowacje i badania naukowe. Została sfinansowana w ramach Programu Ramowego Unii Europejskiej Horizon 2020. Dzięki europejskiej sieci centrów nauki i muzeów (ECSITE) wystawa w okresie dwóch lat odwiedziła ponad 30 krajów.

Teatr cieni przed Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Teatr cieniW sierpniu Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na wyjątkowe spektakle teatru cieni. Na scenie przed budynkiem centrum nauki teatr AVATAR zaprezentuje Prawo dżungliTo poruszająca opowieść o dwóch kontrastujących światach, dotykająca tematu zgody człowieka z naturą. Kraina dzikich zwierząt, pełna pierwotnych instynktów i nieokiełznanych żywiołów w fizycznej polemice z cywilizacją oraz współczesnymi wygodami – wyjaśnia rzecznik CNMW. – Atmosferę niepokoju i badawczości przetną dynamiczne sceny tętniącej życiem przyrody, rodzącej się przyjaźni obcych sobie gatunków oraz burzliwej walki serc – dodaje.

Historia czerpiąca motywy z emocjonującej Księgi Dżungli zostanie ubrana w teatr cieni o niespodziewanym obliczu, uzupełniony o rozmaite formy artystycznego wyrazu. Inspirujące obrazy z taneczną płynnością oraz akrobatyczną gibkością oplotą ideę pogodzenia sprzecznych sił przez wyjątkowe dziecko zrodzone w dżungli.

Spektakle odbędą się o godz. 21.00, 22.00 i 23.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Uczestnicy będą mogli również wcielić się w aktorów teatru cieni. Przed spektaklami i w przerwach między nimi będzie dostępna specjalna instalacja, dzięki której będą mogli odegrać wyreżyserowane przez siebie show.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy nie gwarantuje dostępności miejsc parkingowych.

Aktualne informacje o wydarzeniach w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy są dostępne na stronie internetowej: mlynwiedzy.org.pl.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7142870