Wakacje w mieście

Dziecko pisze w zeszycie ćwiczeń.

Wakacje w mieście

Bydgoszcz logo

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Bydgoskie placówki oświatowe przygotowały liczne wydarzenia sportowe, kulturalne oraz warsztaty.

Chociaż nabór na miejskie półkolonie został już zamknięty, w Bydgoszczy będzie można skorzystać z wielu innych wakacyjnych wydarzeń. Pałac Młodzieży zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty taneczne ” Lato z tańcem”. W ramach warsztatów zaplanowano cykl zajęć w różnych technikach tanecznych skierowanych dla dzieci i młodzieży, których pasją jest taniec. Zajęcia poprowadzą m.in. tancerze  Opery Nova w Bydgoszczy.

Wakacyjną ofertę „Bydgoskich półkolonii” uzupełniają zajęcia sportowo-kulturalno-artystyczne zorganizowane w bydgoskich podstawówkach. Szczegółowy harmonogram zajęć.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 zaprasza  przez całe wakacje na zajęcia piłki siatkowej.

W lipcu oraz w sierpniu Młodzieżowe Domy Kultury organizują liczne zajęcia edukacyjne i kulturalne, obóz taneczny, warsztaty z robotyki, warsztaty z tańców narodowych.  Harmonogram.

III Liceum Ogólnokształcące organizuje w lipcu i w sierpniu warsztaty „Zwiedzanie Muzeum Kanału Bydgoskiego”, warsztaty historyczne „Gdy w Bydgoszczy pieniądz bito”, warsztaty historyczne „Trudne sąsiedztwo”, warsztaty historyczne  „W czasach Potopu” oraz warsztaty scrapbookingowe „Pocztówka znad Kanału Bydgoskiego”. Zespół Szkół nr 16 zaprasza w sierpniu na zajęcia wokalne „Spotkanie z piosenką” oraz zajęcia „Jestem aktorem”.

Osiedlowe biblioteki przygotowały bogatą ofertę wakacyjnych zajęć dla dzieci i ich opiekunów, m.in.:

  • tworzenie magicznych kostek, czyli warsztaty mydlarskie,
  • muzyczne podróże w czasie – warsztaty przeprowadzone na podstawie wierszy Izabelli Klebańskiej ze zbiorku pt.: „Operowe stra…aaa…achy”,
  • zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykonają własny komiks,
  • „Odkrywamy kosmos z profesorem Astrokotem” – zajęcia edukacyjno-plastyczne na podstawie serii książek Dominica Wallimana i Bena Newmana, podczas których dzieci poznają ciekawostki o kosmosie, wykonają statek kosmiczny oraz wezmą udział w zabawach z wykorzystaniem interaktywnej podłogi,
  • „Podróż do wnętrza Ziemi” – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci inspirowane powieścią Juliusza Verne.
  • „Wakacje pełne wrażeń. Dinozaury górą!”, czyli zajęcia edukacyjno-plastyczne podczas których uczestnicy zajęć poznają wiadomości o prehistorycznych gadach oraz wykonają ich maski.

Każda z bibliotek osiedlowych przygotowała indywidualny program zajęć, na niektóre z nich obowiązują zapisy i limit miejsc.

Źródło: bydgoszcz.pl

_

25 czerwca 2024 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7189545

Skip to content