Wakacje w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Wakacje w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Wakacje w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

12 warsztatów i zwiedzanie 10 interaktywnych wystaw – to propozycje Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, jedynego centrum nauki w woj. kujawsko-pomorskim, na tegoroczne wakacje.  

Toruńskie centrum nauki przygotowało warsztaty w dwóch turach tematycznych. Pierwsze zajęcia w ramach wakacji będą odbywały się w okresie od 25 czerwca do 28 lipca. Druga tura zajęć rozpocznie się 30 lipca i potrwa do 1 września.

W trakcie pierwszej tury warsztatów będzie można uczestniczyć w zajęciach “Czy w Polsce mieszkały dinozaury?”, “Nie taki pająk straszny”, “Piaskiem po mapie”, “W koło Macieju”, “Nie-plastikowy świat” oraz “Błękitem malowane”. – W trakcie zajęć poświęconych dinozaurom uczestnicy dowiedzą się, jakie zwierzęta żyły w Polsce ponad 200 mln lat temu. Zapoznają się z procesem powstawania skamieniałości, a także będą mieli okazję wykonać własną skamielinę i zagrać w prehistoryczną grę – mówi Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Młyna Wiedzy. Być może dzięki warsztatom poświęconym pająkom część uczestników przełamie swój strach przed nimi. – Zaprezentujemy budowę ciała pająków, ich zwyczaje i ciekawostki związane z tymi niezwykłymi zwierzętami. Będzie to również okazja do wykonania modelu pająka, który wędruje po nici – wyjaśnia Marcin Centkowski.

Dzięki warsztatom “Piaskiem po mapie” uczestnicy odbędą podróż do miejsc niezwykłych i wyjątkowych, a także wykonają własną piaskową mapę Polski. “W koło Macieju” to zajęcia, w trakcie których będzie można poznać historię jednego z najstarszych wynalazków człowieka, a także wykonać własny “zakręcony” eksponat. Soboty będą poświęcone tematyce ekologicznej. – Na warsztatach “Nie-plastikowy świat” uporządkujemy wiedzę na temat dbania o środowisko naturalne oraz tego jak nie produkować zbyt wielu odpadów. Przeprowadzimy eksperymenty, a także wspólnie z uczestnikami wykonamy eko-worek oraz “glutka”, który wspiera integrację sensoryczną – wyjaśnia rzecznik Młyna. W niedziele centrum nauki zaprasza na zajęcia poświęcone cyjanotypii – jednej z najstarszych technik fotograficznych.

Druga tura zajęć rozpocznie się 30 lipca warsztatami “Co każdy artysta wiedzieć powinien?”. Na zajęciach uczestnicy wcielą się w artystów plastyków i wykonają różnego rodzaju ćwiczenia, odnoszące się do współczesnych stylów malarskich. Dzięki warsztatom “Odkryj z nami świat – od globusa do map” uczestnicy stworzą spersonalizowaną mapę świata. – Na zajęciach “Czy możliwe jest życie na innych planetach?” wspólnie zastanowimy się, jakie warunki muszą zostać spełnione, aby organizmy mogły powstać i przeżyć – mówi Marcin Centkowski. – Nie zabraknie również warsztatów poświęconych barwom. Sprawdzimy dlaczego i jak widzimy kolory. Zajmiemy się również procesem wytwarzania farb – dodaje Marcin Centkowski. Skąd biorą się chmury? Czy deszcz pada tylko na Ziemi? Jak ciśnienie atmosferyczne wpływa na pogodę? Dlaczego nieustannie pada? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych ze zjawiskami atmosferycznymi będzie można znaleźć na zajęciach “Będzie padać”. Miłośników majsterkowania centrum nauki zaprasza na warsztaty “Majsterkowe DIY”.

Zwracamy się z prośbą do naszych gości, aby decydując się na wybór zajęć, sprawdzili do jakiej grupy wiekowej są one kierowane. Przypominamy, że dzieci do 7. roku muszą być na zajęciach wspomagane przez pełnoletniego opiekuna. W przypadku zwiedzania wystaw dzieci poniżej 13. roku muszą być pod opieką pełnoletniego opiekuna – przypomina Marcin Centkowski.

Szczegółowe informacje dotyczące wakacyjnej oferty (w tym opisy zajęć) są dostępne na stronie internetowej centrum nauki.

Od 21 czerwca do 1 września br. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będzie dostępne od wtorku do piątku w godz. 10.00-16.00, w soboty i niedziele w godz. 11.00-17.00. Warsztaty będą odbywały się od wtorku do piątku w godz. 10.00-11.00 i 12.00-13.00. W soboty i niedziele w godz. 11.00-12.00 i 13.00-14.00.

Bilety można nabyć w kasach Centrum oraz w systemie sprzedaży online.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6867040