Wakacje? Koniecznie z Muzeum!

Wakacje? Koniecznie z Muzeum!

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza do wspólnej, twórczej zabawy podczas wakacyjnych zajęć edukacyjnych realizowanych pod hasłem „Co można robić w Muzeum?”. W tym roku działania skoncentrują się wokół historii i legend związanych z Bydgoszczą.

Przez cały lipiec i sierpień Muzeum zaprasza w godz. 11.00-13.00: we wtorki dzieci i młodzież w wieku 8-13 lat, a w czwartki – maluchy w wieku 3-7 lat z rodzicami. Miejscem spotkań będzie już tradycyjnie Centrum Edukacji Muzealnej przy ul. Mennica 6. Wśród poruszanych tematów znajdą się m. in. opowieść o słynnym kryptologu Marianie Rejewskim czy legenda o Wilczaku. W częściach warsztatowych spotkań wykonamy prace z gliny, biżuterię czy obrazy metodą cyjanotypii. Zajęcia poprowadzą artyści i muzealni edukatorzy. Jak zwykle będzie kreatywnie, radośnie i ciekawie! Z uwagi na komfort i bezpieczeństwo uczestników liczba miejsc na każde zajęcia jest ograniczona. Obowiązują zapisy pod nr telefonu 52 58 59 911/914/925 lub adresem e-mail: edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl.

Wakacyjny cykl warsztatów zatytułowany „Ja i moje miejsce” to pierwsza z trzech części projektu edukacyjnego „Co można robić w Muzeum?” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, którego głównym celem jest zachęcenie bydgoszczan do czynnego uczestnictwa w kulturze.

_____________

Czas letnich ferii rozpoczynamy jednak już w najbliższą sobotę – 27 czerwca, po długiej przerwie otwarty zostanie szósty oddział Muzeum. Spragnionych oglądania dzieł wielkiego mistrza – patrona Muzeum – zapraszamy do Domu Leona Wyczółkowskiego od wtorku do niedzieli, w godzinach między 11.00 a 16.00. Ze względu na zachowane najwyższych norm bezpieczeństwa i komfortu zwiedzania udostępniona zostanie jedynie część mieszcząca się na parterze budynku, przy jednoczesnym wprowadzeniu ograniczeń w liczbie osób mogących w jednym czasie przebywać na wystawie. W udostępnionych dwóch salach, urządzonych w sposób przywołujący mieszkanie artysty, można poddać się urokowi przepięknych portretów i pejzaży m.in. z okresu ukraińskiego.

Zapraszamy do odwiedzania Wyspy Młyńskiej już w najbliższy weekend i oddziałów Muzeum Okręgowego, a w szczególności Domu Leona Wyczółkowskiego.

Do zobaczenia w Muzeum!

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7163749

Skip to content