W moim świecie. Wystawa prac Małgorzaty Zamorowskiej i Arkadiusza Wasilewskiego

W moim świecie. Wystawa prac Małgorzaty Zamorowskiej i Arkadiusza Wasilewskiego

Ośrodek Czytelnictwa Chorych i Niepełnosprawnych zaprasza na wystawę prac Małgorzaty Zamorowskiej i Arkadiusza Wasilewskiego. Artyści są podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy „Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych” Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Diecezji Toruńskiej im. Wandy Szuman. Wstęp jest bezpłatny. Wystawa potrwa do 8 listopada. Więcej informacji: 56 622 87 14.

Małgorzata Zamorowska nigdy nie przechodzi obojętnie obok osoby potrzebującej. To wzór do naśladowania, nie słychać od niej słów skargi, czy niezadowolenia – zawsze pogodna, uśmiechnięta, czekająca, aby swoje siły oddać innym: pomagając, radząc, dzieląc się sobą. Twórczość Małgosi jest jak Ona – delikatna, bez krzykliwych kolorów, gwałtownych kresek czy ostrych form. Jak gdyby bała się skrzywdzić oko odbiorcy jakimś gwałtownym i przykrym odbiorem.

Arkadiusz Wasilewski to osobowość filozoficzna, poszukująca prawdy nie tylko w swoim codziennym życiu, ale również w swoich pracach artystycznych. Jego ulubioną techniką jest witraż, nie tylko dlatego, że daje szanse zderzyć się ze skomplikowanymi technologicznymi zależnościami tej techniki, ale również, jak sam mówi: „w życiu trzeba być przejrzystym, a w witrażu trudno ukryć błędy i szkło i laserunkowa farba zdradza nieudolność i małe kłamstwa (pójścia na skróty)”. Pracuje powoli, z rozwagą, każda kreska czy pociągnięcie pędzlem są przemyślane i dokładnie wymierzone. Drugą pasją Arka jest grafika, która też wiąże się w pewien sposób z filozofią artysty – „…poza przejrzystością – świat, w którym chciałbym żyć to dobro i zło (czerń i biel)”.

Arek uważa, że praca twórcza daje mu dużo satysfakcji, ponieważ w jego sytuacji życiowej jest ucieczką od problemów, a zarazem ma szansę pokazać innym piękno i prawdę o otaczającym go świecie.”

Data: 19 WRZEŚNIA – 8 LISTOPADA
Miejsce: Ośrodek Czytelnictwa Chorych i Niepełnosprawnych, ul. Szczytna 13

Zdjęcie gł.: Pixabay

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,150,300