W Młynie Wiedzy o kłamstwie, fake newsach i teoriach spiskowych

W Młynie Wiedzy o kłamstwie, fake newsach i teoriach spiskowych

W najbliższy piątek (9 października) Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na kolejną odsłonę wieczoru dla dorosłych. Tym razem tematem wydarzenia jest – “Bez tabu o… kłamstwie. Mydlenie oczu dla początkujących”.

Centrum nauki jest miejscem, w którym dorośli znajdą wiele interesujących treści – mówi Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy. – Dzięki takim wieczorom i spotkaniom mają oni szansę dowiedzieć się wielu, często zaskakujących, rzeczy. Nie inaczej będzie tym razem, tym bardziej, że temat wydarzenia jest bardzo “na czasie” – dodaje.

W trakcie wieczoru dowiemy się, dlaczego ludzie kłamią, po czym poznać, że ktoś kłamie, a także czym są i jak powstają fake newsy. Na wystawie „Ścieżki dorastania” poznamy różne rodzaje kłamstwa. Wydarzenie rozpocznie się spotkaniem z dr. hab. Anną Koziczak, profesor nadzwyczajną Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, specjalistką, między innymi, z dziedziny kryminalistyki i grafologii. – W drugiej części wieczoru wspólnie z uczestniczkami i uczestnikami zastanowimy się, dlaczego tak łatwo ulegamy kłamstwu marketingowo-reklamowemu i dlaczego jesteśmy podatni na teorie spiskowe. Do zagadnienia podejdziemy od strony naukowo-psychologicznej, jak również emocjonalnej – wyjaśnia Marcin Centkowski.

Wieczór odbędzie się w piątek (9 października) o godz. 18:00 w budynku Centrum Innowacyjnej Edukacji (ul. Wł. Łokietka 1-3).

Bilety w cenie 20 złotych można kupić w systemie sprzedaży online oraz w kasach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Centrum Innowacyjnej Edukacji. Liczba miejsc jest ograniczona.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164944

Skip to content