W Młynie Wiedzy o bliskim kosmosie

W Młynie Wiedzy o bliskim kosmosie

21 listopada 2020 r. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Fundacja Copernicus Project organizują piątą edycję konferencji stratosferycznej “Near Space”. Ze względu na pandemię spotkanie odbędzie się online.

– W związku z dużym zainteresowaniem naszą toruńską konferencją postanowiliśmy jej nie odwoływać, lecz przenieść do internetu – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy. – Jednocześnie, przygotowujemy się do przyszłorocznej edycji i mamy nadzieję, że z miłośnikami badań bliskiego kosmosu spotkamy się w naszym centrum nauki – dodaje.
Konferencja „Near Space” to forum wymiany wiedzy i doświadczeń – konferencja i warsztaty dla uczniów, studentów, nauczycieli oraz sympatyków tematyki. Żyjemy w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu, w epoce technologicznej. Doświadczamy eksploracji kosmosu. Bywamy coraz dalej, a wszechświat nie jest już dla nas tajemnicą. Czy jednak wystarczająco dużo wiemy o najbliższym nam środowisku? “Near Space” to przestrzeń, gdzie nadal niewiele osób może bywać. To piloci odrzutowców wojskowych, astronauci. Jest jednak grupa pasjonatów, którzy przy niewielkim nakładzie środków z dużą pomysłowością oraz skutecznością dzień po dniu badają najbliższe Ziemi otoczenie. I to właśnie dla nich (z ich udziałem) organizowana jest toruńska konferencja stratosferyczna.

W agendzie tegorocznego spotkania znalazły się sesje poświęcone m.in. technologiom rakietowym, systemowi satelitarnemu Galileo, planetarnym habitatom badawczym oraz polskiemu prawu kosmicznemu. Szczegółowe informacje o programie są dostępne na stronie internetowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Rejestracja na konferencję jest prowadzona za pośrednictwem strony internetowej “Near Space”.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7016744