VR w edukacji – wkrótce startują szkolenia dla polskich nauczycieli

kobieta w googlach VR

VR w edukacji – wkrótce startują szkolenia dla polskich nauczycieli

Ogólnopolska Sieć Edukacyjna logo

Wkrótce specjaliści wirtualnej rzeczywistości z VRheroes wspólnie z ekspertami NASK przeszkolą setki polskich nauczycieli ze szkół podłączonych do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w zakresie innowacyjnych narzędzi do prowadzenia zajęć szkolnych. To odpowiedź na stale rosnące zainteresowanie wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Celem programu jest przeszkolenie nauczycieli z podstaw obsługi gogli VR, tak by wskazać im szerokie możliwości zintegrowania nowoczesnych technologii z wymogami podstawy programowej i tokiem lekcji. Dodatkowym elementem warsztatów będzie wskazanie aplikacji edukacyjnych, które wykorzystują technologię AR. Szkolenia będą prowadzone przez specjalistów, a zarazem praktyków, co pozwoli nauczycielom na zdobycie zarówno wiedzy teoretycznej, jak i umiejętności przydatnych w ich codziennej pracy.

Założeniem programu jest dostarczenie wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii i przedstawienie korzyści płynących z realizacji podstawy programowej w wirtualnej rzeczywistości. Można wśród nich wymienić między innymi zdobywanie nowych doświadczeń, rozwijanie zdolności twórczych i kompetencji cyfrowych przez uczniów.

W ramach projektu Meta udostępni Meta Przestrzeń – centrum spotkań i rozwoju znajdujące się w Warszawie. Przez cały rok będą odbywały się tu szkolenia dla nauczycieli obejmujące pracę z zestawami VR Meta Quest 2 i wykorzystaniem dedykowanych aplikacji edukacyjnych. W programie spotkań znajdzie się również realizowana przez NASK część teoretyczno-warsztatowa dotycząca m.in. wpływu VR na różne aspekty funkcjonowania uczniów, a także – dobrych praktyk w zakresie bezpiecznego korzystania z nowych technologii w edukacji. Wszyscy uczestnicy szkoleń otrzymają certyfikaty.

Projekt Meta VR & AR dla Edukacji powstał w oparciu o realizowany globalnie program Meta Immersive Learning, którego celem jest zwiększenie dostępu do edukacji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i wspieranie wysokiej jakości immersyjnych doświadczeń wpływających na sposoby uczenia się.

Więcej informacji na stronie https://ose.gov.pl/aktualnosci/wpis/vr-w-edukacji-startuja-szkolenia-dla-polskich-nauczycieli

 

Źródło: ose.gov.pl

21 kwietnia 2023 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165136

Skip to content