VIII Ogólnopolska Konferencja Akademia On-line

VIII Ogólnopolska Konferencja Akademia On-line

 

Polski Uniwersytet Wirtualny logoPolski Uniwersytet Wirtualny zaprasza do uczestnictwa w VIII Ogólnopolskiej Konferencji Akademia On-line w pod hasłem „Know your user – e-learning na styku światów”

Konferencja odbędzie się w dniu 20 października 2023 roku w siedzibie Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej (AHE) w Łodzi. Planowana jest również transmisja live z wydarzenia.

Głównym organizatorem konferencji jest działający w strukturze AHE w Łodzi Polski Uniwersytet Wirtualny (PUW) – uczelnia kształcąca studentów w formule e-learningowej od 2002 roku. Wielokrotnie twórcy PUW-u dzielili się efektami swojej pracy ze środowiskiem akademickim i edukacyjnym, równie często czerpali inspiracje z dobrych praktyk i kapitału wiedzy przyjaciół z Polski i Europy.

Hasło przewodnie tegorocznej edycji konferencji: „Know your user – e-learning na styku światów”, kieruje uwagę na przemiany, jakie zaszły i nieustannie zachodzą w nauczaniu na odległość. Styk światów rozumiany jest tu wielowątkowo:

  • pod względem technologicznym (np. wykorzystywanie sztucznej inteligencji w procesie kształcenia),
  • jako przemiany socjodemograficzne (np. Pokolenia X i Alfa jako odbiorcy wiedzy i ich potrzeby edukacyjne),
  • jako kształtowanie się nowego paradygmatu kulturowego w społeczeństwie usieciowionym i rzeczywistości zglobalizowanej (np. zagadnienie kształcenia on-line na polskich uczelniach studentów z Globalnego Południa i wynikające z tego doświadczenia osób uczących),
  • pod względem metodologicznym (np. czy nowe metody kształcenia są faktycznie tak nowe i innowacyjne? A może niektóre „stare” metody są wciąż funkcjonalne i wykorzystywane, a jedynie zostały nowocześniej nazwane? Jak neuroróżnorodność użytkowników wpływa na e-learning?).

 

Konferencja adresowana jest w szczególności do wykładowców akademickich i nauczycieli, badaczy, trenerów i influencerów z branży edukacyjnej, przedstawicieli instytucji kultury oraz NGO, a także pracowników administracyjnych uczelni i szkół.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie PUW. Należy go wypełnić i przesłać do 20 września.

 

Źródło: puw.pl

Graf.: puw.pl

20 lipca 2023 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7023402