VII Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Mundurowych na poligonie drawskim

Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Mundurowych na Poligonie Drawskim

VII Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Mundurowych na poligonie drawskim

Tarcza szkolna ZS Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Technikum Kalisz Pomorski z herbem miasta.

Komitet Organizacyjny zaprasza szkoły ponadpodstawowe prowadzące klasy mundurowe do udziału w VII Ogólnopolskich Mistrzostwach Klas Mundurowych na poligonie drawskim, które odbędą się w dniach od 15 do 18 kwietnia 2024 r.

Jest to przedsięwzięcie realizowane cyklicznie, organizowane w latach 2016-2023 przez Zespół Szkół w Kaliszu Pomorskim oraz CSB w Drawsku Pomorskim we współpracy z 16 WOG w Drawsku Pomorskim, Wydziałem Żandarmerii Wojskowej w Olesznie, 2 Brygadą Zmechanizowaną Legionów im. Marszałka Piłsudskiego w Złocieńcu, 12. Bazą Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu, pod honorowymi patronatami, m.in. Ministra Obrony Narodowej, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Starosty Drawskiego, Starosty Stargardzkiego, burmistrzów: Drawska Pomorskiego, Kalisza Pomorskiego, Mirosławca, Recza i Drawna.

W tegorocznej edycji mistrzostw weźmie udział dwadzieścia pięcioosobowych drużyny wraz z opiekunami. Uczestnicy będą doskonalili umiejętności w konkurencjach sportowo-obronnych, pogłębią wiedzę o współczesnych siłach zbrojnych i obronności kraju. Mistrzostwa przyczyniają się do kształtowania postaw patriotycznych i proobronnych wśród młodzieży. Są też okazją do wymiany doświadczeń, porównania poziomu wyszkolenia i spotkania uczniów i nauczycieli klas mundurowych z całej Polski.

Źródło: ZS w Kaliszu Pomorskim

_

27 marca 2024 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181431

Skip to content