VII edycja Akademii Letniej dla nauczycieli

VII edycja Akademii Letniej dla nauczycieli

W dniach 1-8 lipca w Gdańsku nauczyciele z całej Polski wezmą udział już na VII edycji Akademii Letniej organizowanej przez Fundację Centrum Solidarności.

Akademia Letnia jest niestandardowym szkoleniem skierowanym do nauczycieli szkół średnich (liceów, techników), mającym na celu podwyższenie kwalifikacji nauczycieli poprzez uczestnictwo w warsztatach wykorzystujących różnorodne dziedziny nauki w nauczaniu historii lat 1956-1990. Projekt skupia się na przedstawieniu interdyscyplinarnego sposobu nauczania historii, WOS i WOK. Podczas zajęć uczestnicy korzystają z materiałów źródłowych przygotowanych przez wykładowców, które po powrocie do ich miejsca pracy służyć im będą, jako narzędzia przydatne w edukacji historycznej podczas zajęć lekcyjnych.

Celem organizowanej już po raz siódmy Akademii jest podniesienie kwalifikacji zawodowych nauczycieli, promocja interdyscyplinarnego nauczania współczesnej historii oraz budowanie autorytetu i postaw wzajemnego szacunku w relacji nauczyciel – uczeń – mówi Dorota Karolewska, koordynator Akademii Letniej.

Codziennie przez 7 dni słuchacze uczestniczyć będą w zajęciach z zakresu historii, filmu, literatury, sztuk wizualnych, psychologii, etyki, autoprezentacji, dykcji i impostacji oraz historii sztuki. Zajęcia poprowadzą znakomici specjaliści, autorytety naukowe, m.in. prof. dr hab. Jerzy Eisler, prof. dr hab. Krzysztof Kornacki, dr Jacek Friedrich czy dr Andrzej Leszczyński. Nie zabraknie w tym czasie także spotkań ze świadkami historii.

W ramach tegorocznej Akademii Letniej zostaną zrealizowane takie bloki tematyczne jak: Państwo totalitarne, Życie codzienne PRL, Opór antykomunistyczny, Rola Kościoła w historii PRL, Emigracja i Kultura Niezależna oraz Nauczanie w przestrzeni miejskiej.

Więcej informacji na temat rekrutacji na stronie: http://fcs.org.pl/projekt/akademia-letnia/

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7016791