VI Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Mundurowych na Poligonie Drawskim

Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Mundurowych na Poligonie Drawskim

VI Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Mundurowych na Poligonie Drawskim

Dyrektor Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim zaprasza uczniów klas mundurowych szkół ponadpodstawowych na VI Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Mundurowych na poligonie drawskim, które odbędą się w dniach od 22 do 25 maja 2023 r.

Jest to przedsięwzięcie realizowane cyklicznie od 2016 r. (z przerwą w latach 2020-2021 spowodowaną przez pandemię) przez Zespół Szkół w Kaliszu Pomorskim oraz CSB w Drawsku Pomorskim we współpracy z 16 WOG w Drawsku Pomorskim, Wydziałem Żandarmerii Wojskowej w Olesznie, 2 Brygadą Zmechanizowaną Legionów im. Marszałka Piłsudskiego w Złocieńcu, 12. Bazą Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu, pod honorowymi  patronatami, m.in. Ministra Obrony Narodowej, Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Przewodniczącego Sejmowej Komisji Obrony Narodowej, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Starosty Drawskiego, Starosty Stargardzkiego, Burmistrza Drawska Pomorskiego i Burmistrza Kalisza Pomorskiego.

W tegorocznej edycji mistrzostw wezmą udział dwadzieścia cztery pięcioosobowe drużyny wraz z opiekunami. Uczestnicy będą doskonalili umiejętności w konkurencjach sportowo-obronnych, pogłębią wiedzę o współczesnych siłach zbrojnych i obronności kraju. Mistrzostwa przyczyniają się do kształtowania postaw patriotycznych i proobronnych wśród młodzieży. Są też okazją do wymiany doświadczeń, porównania poziomu wyszkolenia i spotkania uczniów i nauczycieli klas mundurowych z całej Polski.

Udział w mistrzostwach jest bezpłatny, z wyjątkiem kosztów wyżywienia i mediów. Fundatorami nagród są instytucje współpracujące w organizacji mistrzostw, m.in. wyższe uczelnie, nadleśnictwa, organy samorządu terytorialnego.

_

12 marca 2023 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7160317

Skip to content