V Kongres Edukacji

V Kongres Edukacji

Narodowa Agencja Programu Erasmus + i Europejskiego Korpusu Solidarności w Polsce zaprasza na V Kongres Edukacji, który odbędzie się 27 października 2022 r., o godzinie 12:00 na Uniwersytet Warszawski w Audytorium Maximum.

Kluczowym tematem V Kongresu Edukacji jest umiędzynarodowienie w obszarze szeroko rozumianej edukacji, ze szczególnym uwzględnieniem wartości jednoczących Europę ??. Uczestnicy Kongresu podczas wykładów oraz prezentacji będą mieli okazję dowiedzieć się m.in. jak duże znaczenie właśnie w kontekście współpracy ma sieciowanie, które poprzez udostępnianie wiedzy i wymianę pomysłów wspiera ich rozwój, zarówno w aspekcie lokalnym, krajowym jak i międzynarodowym ?

Kongres Edukacji będzie doskonałą okazją do świętowania 35-lecia programu Erasmus+. Ta historia mobilności studentów, uczniów, nauczycieli w programach Erasmus i Erasmus+ dała Europie niezwykłe bogactwo – pokolenie ludzi otwartych na świat, samodzielnych, kreatywnych, odważnie sięgających po nowe doświadczenia edukacyjne i kulturowe. Ponieważ codzienność Erasmusa+ to właśnie mobilności, dlatego też podsumowane zostaną statystyki najczęściej wybieranych kierunków przez uczniów, studentów, słuchaczy i wolontariuszy biorących udział w programie.

Ponadto w programie Kongresu przewidziano sesje dotyczące realizacji priorytetów horyzontalnych programu Erasmus+ w międzynarodowych projektach. Te priorytety to:

Włączanie i różnorodność,
Transformacja cyfrowa,
Środowisko i walka ze zmianą klimatu,
Uczestnictwo w życiu demokratycznym.

Kongres uświetni koncert, a także Gala wręczenia nagród w konkursie European Language Label, EDUinspiracje i Europejska Nagroda za innowacyjność w nauczaniu (EITA).

Zapraszamy do rejestracji:

 

11 sierpnia 2022 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7187188

Skip to content