„Urzeczenia bydgoskie” – konkurs literacki

„Urzeczenia bydgoskie” – konkurs literacki

IX Liceum Ogólnokształcące im. T. Nowakowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy zaprasza do wzięcia udziału w IV Wojewódzkim Konkursie Literackim imienia Tadeusza Nowakowskiego „Urzeczenia bydgoskie”. To konkurs na małą formę literacką, stanowiącą impresję inspirowaną dziełami i/lub losami T. Nowakowskiego na temat domu lub/i sposobów radzenia sobie w trudnych/granicznych sytuacjach.

Konkurs ma zasięg wojewódzki i jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych i szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs na małą formę literacką jest organizowany w czterech kategoriach językowych:
język polski,
język angielski,
język francuski
język niemiecki.

Praca – mała forma literacka (prozatorska lub liryczna), stanowiąca impresję na temat  domu lub/i sposobów radzenia sobie w trudnych/granicznych sytuacjach. Inspirację można czerpać z twórczości i działalności Tadeusza Nowakowskiego, życia bydgoszczan w trudnych czasach: w dwudziestoleciu międzywojennym, w okresie powrotu Bydgoszczy do Macierzy, w czasach II wojny światowej czy trudów życia w PRL-u. Praca nie powinna przekraczać trzech stron maszynopisu.

Prace należy przesyłać do 30 października 2020r. na adres mailowy ewa@alfa.pl lub adres szkoły:

IX Liceum Ogólnokształcące im. T. Nowakowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy
ul. Z. Nałkowskiej 9
85-866 Bydgoszcz
z dopiskiem „Konkurs”

REGULAMIN KONKURSU

 

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7021780