Uniwersytet Ekonomiczny rusza z projektem wykładów online dla uczniów klas 5-8

Dziewczynka uczy się zdalnie

Uniwersytet Ekonomiczny rusza z projektem wykładów online dla uczniów klas 5-8

Pracownicy Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zapraszają w czerwcu uczniów klas 5-8 na specjalne wykłady online. Młodzież będzie miała okazję dowiedzieć się m.in. jak tworzyć kampanie reklamowe, a także jakie są funkcje pieniądza i jak można zwiększyć posiadany kapitał.

Jak tłumaczył we wtorek rzecznik prasowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu Krzysztof Skrzypek, w czerwcu uczelnia zaprasza młodzież szkolną z klas 5-8, a także ich rodziców i opiekunów na zajęcia z ekonomii, ekologii i zarządzania w formie zdalnej.

„W ramach sześciu spotkań wykładowcy akademiccy i praktycy biznesu przekażą wiedzę o tym, jak tworzyć kampanie reklamowe i strategie zarządzania. Uczestnicy dowiedzą się, jakie są funkcje pieniądza i jak można zwiększyć posiadany kapitał. Poziom dostosowany jest do wieku dzieci, a same zajęcia składają się z części teoretycznej i praktycznej w formie angażujących ćwiczeń” – tłumaczył.

Podkreślił, że wirtualne zajęcia to doskonała okazja, by dzieci wcieliły się w rolę inwestorów, twórców kampanii reklamowych, czy przedsiębiorców.

„Rodzice, nauczyciele i opiekunowie mogą uczestniczyć w wykładach z psychologii i ekonomii. Dla nich również uczelnia przygotowała sześć spotkań pomagających w wyzwoleniu potencjału intelektualnego dzieci, wsparciu ich w radzeniu sobie z problemami typowymi dla wieku dojrzewania, konfliktami w szkole. Część ekonomiczna skupi się na ciekawych przypadkach biznesowych i zarządzaniu budżetem domowym” – zaznaczył Skrzypek.

Zajęcia organizowane przez Uniwersytet Ekonomiczny są nieodpłatne i odbywają się popołudniami.

Zapisy dla klas 5-6 – w ramach Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego – odbywają się m.in. za pośrednictwem strony: https://www.uniwersytet-dzieciecy.pl/zapisy2/. Z kolei zajęcia dla klas 7-8 – prowadzone w ramach Akademii Młodego Ekonomisty – pod adresem: https://www.gimversity.pl/zapisy2.

PAP – Nauka w Polsce, Anna Jowsa

Fot. Canva

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7161534

Skip to content