Umiem pływać

Umiem pływać

Na basenie miejskim we Włocławku odbyło się 9 października podsumowanie tegorocznej edycji programu „Umiem pływać”, realizowanego we współpracy Urzędu Marszałkowskiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz 86 gmin z naszego regionu. W lekcjach pływania weźmie w tym roku udział w sumie około 8 tysięcy uczniów z klas 1-3 szkół podstawowych.

– „Umiem pływać” to jeden z kilku realizowanych w regionie programów upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży. Kolejne programy sportowe skierowane do młodych to „Lekkoatletyka dla każdego” oraz program rozwoju i upowszechniania koszykówki oraz Kujawsko-Pomorskie Szkółki Kolarskie – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Istotą programu „Umiem pływać” jest nabycie i rozwinięcie podstawowych umiejętności pływackich przez najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu, którymi są uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. Zajęcia odbywają się na krytych pływalniach, prowadzone są przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia, w wymiarze 20 godzin lekcyjnych na każdego uczestnika, z częstotliwością 1-2 razy w tygodniu, w grupach liczących nie więcej niż 15 osób. Końcowym elementem zajęć będzie sprawdzian poziomu opanowania podstawowych umiejętności pływackich.

Realizatorem projektu jest Kujawsko-Pomorski Związek Pływacki. W tym roku do udziału w przedsięwzięciu zgłosiło się 86 gmin. W sumie w zajęciach na 47 pływalniach weźmie udział 600 grup. Tegoroczny budżet przedsięwzięcia to 1,9 miliona złotych, z czego pół miliona to środki samorządu województwa.

Lista gmin uczestniczących w programie „Umiem pływać”

W ramach czterech poprzednich edycji programu „Umiem pływać” w zajęciach nauki pływania wzięło udział ponad 23 tysiące dzieci (więcej o realizacji programu w 2017 roku).

W podsumowaniu programu na Międzyosiedlowym Basenie Miejskim we Włocławku przy ul. Wysokiej we Włocławki z udziałem dzieci uczestniczyli Tomasz Polewka, wychowanek klubu Ruch Grudziądz, medalista mistrzostw Europy w stylu grzbietowym oraz członkowie zarządu województwa Sławomir Kopyść i Aneta Jędrzejewska.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Podsumowanie programu „Umiem pływać” we Włocławku, fot. archiwum UM

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7143032