Uczymy pływać najmłodszych

Uczymy pływać najmłodszych

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Kolejne roczniki uczniów szkół podstawowych mają szansę nauczyć się pływać, dzięki naszemu autorskiemu programowi, który prowadzimy we współpracy z lokalnymi samorządami. Z organizowanych na basenach zajęć do końca roku korzystać będzie systematycznie 6000 dzieci z 80 gmin naszego regionu.

– „Umiem pływać” to jeden z czterech Programów Sportu Powszechnego współfinansowanych przez samorząd województwa. Jestem przekonany, że za sprawą tego projektu coraz więcej dzieci w naszym regionie potrafi pływać i dzięki temu młodzież może bezpieczniej spędzać czas nad wodą –  mówi marszałek Piotr Całbecki.

Od 7 lat Urząd Marszałkowski wspiera działanie projektu „Umiem pływać”, którego istota to nabycie i rozwinięcie podstawowych umiejętności pływackich przez najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu. Na dofinansowanie nauki pływania wśród dzieci samorząd województwa w tym roku przeznaczył 280 tysięcy złotych. Za realizację projektu odpowiada Kujawsko-Pomorski Związek Pływacki.

Program przeznaczony jest dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, którzy podczas zajęć zostaną zapoznani z zasadami bezpiecznego wypoczynku i zachowania się w sytuacji zagrożenia nad wodą. Spotkania będą prowadzone na krytych pływalniach i otwartych akwenach wodnych pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerów, instruktorów oraz opiekunów. W programie zaplanowano 20-godzinne kursy odbywające się z częstotliwością do 2 spotkań w tygodniu, w grupach liczących nie więcej niż 15 dzieci. Znajomość podstawowych umiejętności pływackich uczestników potwierdzi egzamin.

Zgłoszenia do udziału w programie można przesyłać za pośrednictwem formularza elektronicznego na stronie internetowej Kujawsko-Pomorskiego Związku Pływackiego.

Podczas prowadzenia programu „Umiem pływać” w latach 2014-2020 skorzystało 44 tysiące dzieci, a dodatkowo na terenie województwa powołano 8 nowych klubów pływackich. Realizacja zadania pozwala na odnajdywanie młodych talentów.

Samorząd województwa współfinansuje cztery programy sportu powszechnego, wśród których poza programem „Umiem pływać”, są także Kujawsko-Pomorskie Szkółki Kolarskie, „Lekkoatletyka dla każdego” oraz Program Rozwoju i Upowszechniania Koszykówki.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP, Umiem pływać

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

 8 czerwca 2021 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7023804