Uczniowie Zespołu Szkół nr 33 w Bydgoszczy już trzeci raz uczestniczyli w Narodowym Czytaniu

Zapoznanie z treścią zaproszenia Pary Prezydenckiej do udziału w tegorocznej akcji fot. A. Korecka - Gruszka

Uczniowie Zespołu Szkół nr 33 w Bydgoszczy już trzeci raz uczestniczyli w Narodowym Czytaniu

W sobotę, 4 września, młodzież przebywająca na leczeniu w dwóch bydgoskich szpitalach wzięła udział w X jubileuszowym Narodowym Czytaniu. Podczas tegorocznej odsłony akcji, Para Prezydencka zaproponowała do czytania „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Spotkanie czytelnicze równolegle odbywało się w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym na Oddziale Endokrynologii i Pneumonologii oraz w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 w Klinice Psychiatrii, Klinice Pediatrii Onkologii i Hematologii, Klinice Gastroenterologii oraz na Oddziale Chirurgii Dziecięcej.

Z tej okazji Prezydent Andrzej Duda skierował przesłanie, zachęcając do współuczestniczenia w akcji zarówno uczniów jak i nauczycieli. Wybrany utwór jest wyjątkowy pod wieloma względami. Komizm, ironia, uniwersalne przesłania to wielkie atuty, dzięki którym tak często sięgamy po tę książkę.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 33 w trakcie spotkań poznali genezę i ideę Narodowego Czytania, obejrzeli fragmenty inscenizacji „Moralności pani Dulskiej”, czytali tekst z podziałem na role, rozmawiali na temat cytatów przytaczanych przez nauczycieli, tworzyli i rozwiązywali interaktywne rozrywki umysłowe nawiązujące do lektury, a także wykonywali okolicznościowe zakładki do książki. Jak zawsze w spotkaniach na oddziałach uczestniczyli rodzice uczniów szkoły szpitalnej, którzy z dużym zainteresowaniem obserwowali nasze poczynania. Dziękujemy młodzieży za aktywny udział i kreatywne działania w temacie „Moralności Pani Dulskiej”. Mamy nadzieję, że lektura jeszcze nie raz zagości w Waszych domach.

Opracowanie tekstu: Ilona Jeziorkowska

Zdjęcie gł.: Zapoznanie z treścią zaproszenia Pary Prezydenckiej do udziału w tegorocznej akcji fot. A. Korecka- Gruszka

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

13 września 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7187184

Skip to content