„U sąsiadów olendrów”

Plakat U sąsiadów olendrów, drewniana chata z bielonymi oknami kryta strzechą, na pierwszym planie fioletowy kwiat łubinu, pod spodem logotypy organizatorów

„U sąsiadów olendrów”

Muzeum Etnograficzne w Toruniu - logo

Letnie imprezy plenerowe z cyklu „U sąsiadów olendrów” powracają! W lipcu spotykamy się, aby wspólnie pracować, bawić się i relaksować. 2 lipca 2023 r. naszych gości zaprosimy do działania przy zajęciach gospodarskich i domowych.

Roboty będzie co niemiara i na polu, i w zagrodach. Chętni będą mogli spróbować swoich sił przy obróbce lnu, tkaniu na krośnie, kręceniu powrozów oraz młocce i czyszczeniu zboża. Na podwórzu zagrody z Kaniczek na uczestników czekać będą cynkowe balie i tary, szare mydło, drewniane klamerki i rozwieszone linki na bieliznę oraz całe stosy płótna i bawełny do prania! Oczywiście nie zabraknie pokazów i warsztatów! Będzie można uwić sobie wianki z kwiatów, przyrządzić różne rodzaje serów, spróbować wydoić krowę czy wypleść koszyk lub wystrugać drewnianą łyżkę. Będzie również wiele propozycji dla naszych najmłodszych gości. Oprócz jazdy konnej z instruktorem i wiejskiego placu zabaw, liczne animacje i działania jak nauka robienia strachów na wróble, nietypowy plener malarski czy przygotowanie własnego zielnika.

Aktorzy z teatru Humoreska, wcielą się w dawnych mieszkańców olenderskiej wsi. Spotkacie ich podczas zwiedzania zagród, gdzie obejrzeć będzie można specjalnie na tą okazję przygotowane aranżacje opowiadające o kiszeniu ogórków, ziołach leczniczych i przyrządzaniu domowych nalewek.

Na pewno wielką atrakcją będzie możliwość przypłynięcia do naszego skansenu flisackimi łodziami, które czekać będą na uczestników na toruńskiej przystani AZS (godz.: 10.00, 12.00, 14.00, zapisy: www.wolnawisla.pl).

Wydarzeniu towarzyszyć będzie kiermasz żywności ekologicznej, rękodzieła oraz ziół.

Zaplanowaliśmy też spotkanie z wyjątkowym gościem, żuławskim serowarem Krzysztofem Jaworskim, który wprowadzi nas w tajniki produkcji serów.

Bilety: normalny – 20 zł, ulgowy – 14 zł, rodzinny – 40 zł:

Możliwość zakupu biletów online

Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

27 czerwca 2023 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165217

Skip to content