Tydzień Mózgu 2023 w Bydgoszczy i Toruniu

Tydzień Mózgu Toruń i Bydgoszcz - 13-19 marca 2023. "Wszystko jest w rękach właściciela mózgu" - prof. Marek Harat

Tydzień Mózgu 2023 w Bydgoszczy i Toruniu

ZACZYNAMY PRZYGOTOWANIA

W tym roku Światowy Tydzień Mózgu trwa od 13 do 19 marca. Działamy razem: Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu we współpracy z partnerami z Bydgoszczy: Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, Miastem Bydgoszcz, Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera w Bydgoszczy, i Torunia: Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz instytucjami edukacji i kultury w województwie kujawsko-pomorskim. Lokalnie organizujemy obchody ŚTM, aby najnowsza wiedzo o mózgu i umyśle stała się oczywista w szkołach, uczelniach, społecznościach lokalnych, aby nauczyciele, naukowcy, trenerzy potrafili skutecznie wspierać proces uczenia się dzieci, młodzieży i dorosłych, pomagać innym w przezwyciężaniu ich życiowych trudności, lepiej rozumieć zwierzęta. Mówimy „NIE” mitom psychopedagogicznym.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współdziałania i kontaktu z organizatorami:

 

Projekt TM 2023 w Bydgoszczy i Toruniu rozpoczną Kujawsko-Pomorskie Centra Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli w Grudziądzu i Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. Propozycje o przygotowanych przez ww. ośrodki wydarzeniach znajdują się na ich stronach domowych.

Warto wybrać się do Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera w Bydgoszczy, aby posłuchać muzyki fal mózgowych.

Każdy nauczyciel, który planuje przeprowadzić zajęcia z uczniami i studentami, może skorzystać z naszych inspiracji opublikowanych w Internecie:

Tydzień Mózgu 2021 z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Tydzień Mózgu 2022 – podsumowanie

Tydzień Mózgu 2021 – podsumowanie

Tydzień Mózgu w Bydgoszczy i Toruniu od 16 do 22 marca 2020 r.

Zapraszamy także na 8 wykładów: w Instytucie Psychologii UMK w Toruniu przy ul. Jurija Gagarina 39 i Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 9. Udział w wykładach proponujemy m.in. szkolnym koordynatorom projektu TM 2023. Aby otrzymać zaproszenie na dany wykład, uczestnik najpierw wypełni link rejestracyjny. Wkrótce pojawią się na stronie kuratorium linki do rejestracji.

Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera w Bydgoszczy przygotowują debatę 17 marca 2023 r., o której również poinformujemy.

Jak w poprzednich latach, będziemy zbierać informacje o działaniach zrealizowanych przez nauczycieli w czasie Tygodnia Mózgu 2023. Na adresy szkół/przedszkoli i placówek oświatowych zostanie wysłany link do chmury ewaluacyjnej.

Prosimy o śledzenie informacji na naszej stronie.

Lektury polecane:

Neuronauka i Edukacja. Przegląd Interwencji i Podejść Edukacyjnych Korzystających z Osiągnięć Neuronauki.

  • Vetulani Jerzy, Mazurek Maria, Sen Alicji, czyli jak działa mózg.
  • Blakemore Sarah-Jayne, Wynaleźć siebie. Sekretne życie mózgu nastolatka.
  • Bruce D. Perry, Oprah Winfrey, Co ci się przydarzyło? Rozmowy o traumie, odporności i zdrowieniu.

 

Serdecznie zapraszamy.

_

22 lutego 2023 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7023759