Tydzień Bibliotek 2021 na UMK w Toruniu

biblioteka

Tydzień Bibliotek 2021 na UMK w Toruniu

W dniach 8-15 maja 2021 roku, śladem lat ubiegłych, Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu oraz Koło SBP przy UMK w Toruniu zaprasza na cykl spotkań w ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. 10 maja otwarta zostanie patriotyczno-historyczna wystawa “W drodze do niepodległości. Kanadyjski przystanek – obóz Kościuszko w Niagara-on-the-Lake, 1917-1919“. 11 maja dr Marcin Lutomierski poprowadzi spotkanie z prof. Violettą Wróblewską na temat “Słownika polskiej bajki ludowej“. 12 maja odbędzie się cyfrowa wystawa “Grafika Wileńska 1919-1945”, której kuratorami są Elżbieta Hudzik i Dominik M. Piotrowski, zaś 14 maja – spotkanie dotyczące opracowywanych w ramach projektu POPC zasobów udostępnianych społeczności akademickiej, regionalnej i lokalnej.

Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek odbywa się pod hasłem “Znajdziesz mnie w bibliotece”. Pracownicy Biblioteku Uniwersyteckiej mają wielką nadzieję, że będzie ono miało swoje realne odbicie w naszej toruńskiej rzeczywistości a Biblioteka Uniwersytecka była, jest i będzie nie tylko w te majowe dni dla wszystkich odwiedzających ją osób miejscem wielu twórczych i ciekawych intelektualnie spotkań.

Szczegółowy program TUTAJ

7 maja 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7185061

Skip to content