Turniej rycerski w Golubiu-Dobrzyniu

Turniej rycerski w Golubiu-Dobrzyniu

erb Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Wojowie z całej Polski zaprezentują swoją waleczność i kunszt podczas trzydniowego (2-4 lipca 2021 r.) 45. Wielkiego Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego w Golubiu-Dobrzyniu. Partnerem głównym wydarzenia jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

– Turniej jest od lat ośrodkiem prężnie działającego ruchu tworzonego przez grupy rekonstrukcji historycznej, a także marką naszego województwa – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Odbywająca się co roku pod golubskim zamkiem widowiskowa rekonstrukcja walk rycerzy to międzynarodowa impreza o charakterze historycznym. Wojowie uczestniczą w konkurencjach zręcznościowych i strzeleckich, a także w potyczkach. Rywalizacjom towarzyszą pokazy kaskaderskie, sokolnicze i rekonstrukcyjne (m.in. Chorągwi Husarskiej Województwa Kujawsko-Pomorskiego), zabawy dla dzieci, obozowiska rycerskie oraz jarmark oferujący regionalne specjały i pamiątki. Turniej jest także okazją do lepszego poznania średniowiecznej historii Europy.

Program turnieju

Z powodu pandemii w zawodach udział wezmą tylko reprezentanci Polski. Uroczyste otwarcie turnieju w sobotę (3 lipca). Pierwszy dzień zmagań zakończy nocny pokaz „Koń i ogień – dwa żywioły”.

Zamek w Golubiu-Dobrzyniu to czteroskrzydłowa budowla na wzgórzu górującym nad miastem. Był wielokrotnie przebudowywany, m.in. w XVII wieku na polecenie Anny Wazówny. Obecnie mieszczą się w nim muzeum, hotel i restauracja.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP, Turniej rycerski w Golubiu-Dobrzyniu w 2020 roku

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

2 lipca 2021 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7190245

Skip to content