Trzynasty tydzień nauki z e-Szkołą

E-lekcja języka angielskiego prowadzona przez Macieja Doksę, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Trzynasty tydzień nauki z e-Szkołą

Trwają matury, a od jutra (16 czerwca) do egzaminów przystąpią ósmoklasiści. Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i średnich mają okazję do powtórki materiału. Pomogą lekcje zarchiwizowane na kanale Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej. A dziś (15 czerwca) tych, którym pozostały jeszcze dwa tygodnie nauki, zapraszamy na e-lekcje według nowego planu.

Wszystkie lekcje nadajemy na żywo, można je obejrzeć na czterech kanałach:

Poza tym lekcje są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła.

Dziś (15 czerwca) rozpoczynamy nowy, trzynasty już tydzień nauki z naszą e-Szkołą.

Do tej pory przeprowadziliśmy ponad 800 lekcji. Zajęcia wyświetliło 1,6 miliona osób. Trzynaście tysięcy osób subskrybuje nasz kanał na YouTube, a ponad osiem tysięcy obserwuje naszą aktywność na Facebooku.

Dla wszystkich uczniów, którzy polubili naukę z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową mamy dobrą wiadomość – w wakacje nie zaprzestaniemy nadawania e-lekcji. Więcej szczegółów już wkrótce na stronie kujawsko-pomorskie.pl

Święto Województwa w e-Szkole

Dwunasty tydzień nauki z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową był wyjątkowy – w poniedziałek (8 czerwca) w związku z obchodami Święta Województwa zaprosiliśmy uczniów na lekcje o samorządzie, historii województwa, naszych korzeniach, etnografii i przyrodzie regionu.

Lekcję o samorządności poprowadziła przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska (tutaj), wykład „Setna rocznica powrotu Pomorza i Kujaw do wolnej Polski” wygłosił historyk Jarosław Kłaczkow z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (tutaj). Zajęcia poświęcone etnografii w naszym regionie przygotowała Olga Kwiatkowska z Muzeum Etnograficznego w Toruniu (tutaj). O ochronie środowiska na Kujawach i Pomorzu opowiedziała Dorota Sajbor, edukator Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia (tutaj).

Więcej informacji o e-Szkole tutaj.

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa jest częścią naszego pakietu antykryzysowego, czyli samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i w gospodarce. Środki na realizację wartego 740 milionów złotych, pakietu pochodzą z budżetu Unii Europejskiej. Wykorzystano dostępne jeszcze w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego 2014 – 2020  wolne środki, na co zgodziła się  Komisja Europejska.

Czytaj także:

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. E-lekcja języka angielskiego prowadzona przez Macieja Doksę, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7161534

Skip to content