Trwają zapisy na szkolenia komputerowe

uczestnicy szkoleń komputerowych siedzą przed monitorami komputerowymi

Trwają zapisy na szkolenia komputerowe

herb Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Tworzenie prezentacji multimedialnych, obsługa skrzynki mailowej, edycja tekstów, wykorzystanie nowoczesnych technologii w edukacji i pracy biurowej, a także tworzenie stron internetowych – to tylko niektóre z umiejętności, które można nabyć na kursach organizowanych przez marszałkowską Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego.

Zdobywanie nowych umiejętności to inwestycja we własną przyszłość. Samorząd województwa przykłada dużą wagę do jakości kształcenia i czyni wiele, by umożliwić mieszkańcom naszego regionu, chcącym podnosić kluczowe kompetencje, odpowiednie warunki do wykorzystania ich potencjału. Zapraszamy do uczestnictwa w naszych szkoleniach komputerowych – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Aktualnie zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach pozwalających uzyskać Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych (ECDL), w programie zajęć m.in. podstawy korzystania z komputera i internetu, obsługa poczty e-mail i programy pakietu Microsoft Office. Kurs trwa 96 godzin.

Rekrutację na szkolenia przygotowujące do egzaminu ECDL prowadzi partner projektu – firma „SEKA” SA – tel. 52 522 57 50, kom. +48 504 471 873.

Wiosną i latem planowane są także szkolenia przeznaczone dla nauczycieli z zakresu „Technologii informacyjno-komunikacyjnych w pracy dydaktycznej”, a także „Programy biurowe w administracji” oraz „Programowanie serwisów www”.

Projekt „Certyfikowane szkolenia komputerowe dla osób dorosłych z województwa kujawsko-pomorskiego” skierowany jest do osób od 25 do 67 roku życia, które mieszkają, pracują lub uczą się na terenie naszego regionu. Z udziału wyłączone są osoby, które prowadzą działalność gospodarczą. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie www.szkoleniakomputerowe.tarr.org.pl, udzielają ich także pracownicy.

Biuro projektu: Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
ul. Włocławska 167
87-100 Toruń
e-mail: szkoleniakomputerowe@tarr.org.pl
tel. 56 699 54 89

Szkolenia komputerowe w liczbach:

  • 6 790 mieszkańców regionu skorzysta jeszcze ze szkoleń do końca listopada 2023 roku
  • już prawie 7 tysięcy uczestników wzięło udział w szkoleniach od początku trwania projektu
  • ponad 1,6 tysiąca uczestników wzięło udział w szkoleniach w ubiegłym roku
  • ponad 550 grup przeszkolonych od początku realizacji projektu
  • grupy od 4 do 20 uczestników na jednym kursie – w zależności od tematyki i poziomu zaawansowania
  • od początku realizacji projektu w szkoleniu „Technologie informacyjno-komunikacyjne w pracy dydaktycznej” wzięło udział 936 osób

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Zdjęcie gł.: Szkolenia komputerowe, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

8 lutego 2023 r.

 

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7023400