Trwa nabór do szkół podstawowych w Bydgoszczy

Trwa nabór do szkół podstawowych w Bydgoszczy

Internetowa rekrutacja do bydgoskich szkół podstawowych rozpoczęła się 16 lutego br. Rodzice na zapoznanie z ofertą poszczególnych placówek oświatowych i zgłoszenie swoich pociech do pierwszej klasy szkoły podstawowej mają czas do 10 marca. W sumie we wrześniu do pierwszej klasy wyruszy 2.865 dzieci.

Dzieci z rocznika 2014 czekają duże zmiany. Od września rozpocznie się nowy rok szkolny, a tym samym ich przygoda ze szkołą podstawową. Przypominamy, że w roku szkolnym 2021/2022 obowiązek szkolny dotyczy ok. 2.8 tys. siedmiolatków mieszkających w Bydgoszczy. Ponadto, na wniosek rodziców, naukę w pierwszej klasie mogą rozpocząć sześciolatkowie, ale tylko w przypadku kiedy wcześniej korzystali z wychowania przedszkolnego lub posiadają opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Rekrutacja jest prowadzona z wykorzystaniem systemu elektronicznego:
https://naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/bydgoszcz

W sumie miasto Bydgoszcz przygotowało ofertę 2.900 miejsc dla pierwszoklasistów, w 45 szkołach podstawowych. Rodziców i opiekunów zachęcamy do odwiedzenia stron internetowych wybranych placówek, by poznać ich szczegółowe oferty. Lista szkół podstawowych wraz z przydatnymi linkami znajduje się TUTAJ.

Wyniki pierwszego etapu naboru będą znane 7 kwietnia o godz. 12. Kolejnym etapem będzie rekrutacja uzupełniająca.

Więcej informacji na stronie www.bydgoszcz.pl

Fot. www.bydgoszcz.pl

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7136516