Trwa akcja edukacyjna „Bądź aktywny, bądź bezpieczny”

Grafika akcji ze znanymi ludźmi świata sportu

Trwa akcja edukacyjna „Bądź aktywny, bądź bezpieczny”

logotyp Ministerstwa Sportu i Turystyki

Aktywność fizyczna to jeden z filarów zdrowego życia. Nikt nie opowie o tym lepiej, niż mistrzowie sportu, których zaprosiliśmy do udziału w kampanii edukacyjnej „Bądź aktywny, bądź bezpieczny”. W ramach naszej akcji gwiazdy sportu, wraz z ministrem Kamilem Bortniczukiem, uczą dzieci i młodzież zasad aktywnego, a zarazem bezpiecznego wypoczynku. Zachęcamy do pobierania atrakcyjnych materiałów edukacyjnych i udostępniania ich wśród najmłodszych!

„Bądź aktywny, bądź bezpieczny” to akcja edukacyjna promująca bezpieczny wypoczynek nad wodą, w górach i mieście. Wszyscy wiemy, jak ważna w rozwoju młodego człowieka jest aktywność fizyczna. To profilaktyka zdrowotna, a także doskonała zabawa, dzięki której dzieci są w stanie nawiązać relacje z rówieśnikami i czerpać satysfakcję z pokonywania własnych słabości. Aktywność fizyczna musi być jednak bezpieczna, dlatego – wraz z Instytutem Sportu – stworzyliśmy serię komiksów i animacji,  które w atrakcyjny i przystępny sposób wyjaśniają najmłodszym podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku.

Za pośrednictwem przygotowanych materiałów z udziałem gwiazd sportu i ministra Kamila Bortniczuka pokazujemy co robić, by aktywności w mieście, w wodzie, na wodzie i nad wodą oraz wyprawy w góry, te wysokie i te niższe, sprawiały dzieciom i młodzieży dużo frajdy, poprawiały formę, ale nie były dla nich zagrożeniem.

Z naszym przekazem chcemy trafić do najmłodszych, a także ich rodziców, opiekunów i wychowawców, którzy – dzięki materiałom zrealizowanym w ramach akcji „Bądź aktywny, bądź bezpieczny” – będą w stanie omówić z dziećmi zasady aktywnego wypoczynku. Szczególną uwagę zwracamy na sprawy związane z bezpieczeństwem, ale też po prostu zachęcamy do podejmowania aktywności. Pokazujemy, że ruszać się można wszędzie i niemal w każdych warunkach. Naszym celem jest dotrzeć do szerokiego grona osób, uświadamiając je, jak ważne jest bezpieczeństwo w sporcie. Poprzez konsekwentną edukację razem możemy pracować nad tym, żeby w najbliżej przyszłości zmniejszyła się liczba utonięć, wypadków w górach i podczas aktywności w mieście.

Pomagają nam w tym ambasadorzy akcji, wśród których znaleźli się:

  • Bartek Marszałek – motorowodniak i pierwszy Polak  w wyścigach formuły 1 H2O
  • Kajetan Kajetanowicz – wicemistrz świata w rajdach samochodowych
  • Bartosz Zmarzlik – trzykrotny mistrz świata na żużlu
  • Robert Kubica – kierowca rajdowy i wyścigowy. Jedyny Polak startujący i odnoszący sukcesy w Formule 1
  • Ola Mirosław – rekordzistka świata we wspinaczce sportowej na czas

Do bezpiecznego wypoczynku zachęca również minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Pobierz materiały, dołącz do akcji „Bądź aktywny, bądź bezpieczny”

W ramach akcji „Bądź aktywny, bądź bezpieczny” przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży proste historie dotyczące bezpieczeństwa, w których narratorami są autorytety sportowe. Zachęcamy wszystkich nauczycieli i rodziców do korzystania z materiałów edukacyjnych dostępnych na stronie finansowanego ze środków ministerstwa Programu Szkolny Klub Sportowy. Na stronie SKS znaleźć można m.in. komiksy, scenariusze zajęć wychowania fizycznego przygotowane w oparciu o tematykę komiksów, kolorowanki, karty pracy do kreatywnego uzupełnienia czy quizy.

Zapoznaj się z broszurą akcji „Bądź aktywny, bądź bezpieczny”

Zachęcamy również do pobrania broszury „Bądź aktywny, bądź bezpieczny”, w której znajdziecie wszystkie niezbędne informacje na temat akcji oraz do śledzenia mediów społecznościowych MSiT i Programu Szkolny Klub Sportowy, gdzie promowane będą materiały edukacyjne.

Pobierz pliki, udostępnij je na swoich stronach i w social mediach. Bądź aktywny i bezpieczny przez cały rok!

Materiały

Broszura edukacyjna akcji Bądź aktywny, bądź bezpieczny
Broszura-20stron-v8-1.pdf 4.50MB

Źródło: https://www.gov.pl/web/sport/

9 sierpnia 2023 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7159221

Skip to content