Trafieni Złotą Strzałą Łuczniczki

Trafieni Złotą Strzałą Łuczniczki

Muzeum Okręgowe w BydgoszczyMuzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego jest jednym z tegorocznych laureatów Bydgoskiej Literackiej Nagrody „Strzała Łuczniczki”. To już drugi laur dla tej instytucji w tym miesiącu.

Przyznawana jest co roku za książki, które poprzez swą treść lub twórcę związane są z Bydgoszczą i które po raz pierwszy wydano w roku poprzedzającym przyznanie nagrody. „Strzałę Łuczniczki” przyznaje prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski na podstawie werdyktu komisji konkursowej. Kandydatury zgłaszają autorzy, czytelnicy, wydawcy.

Nagroda przyznawana jest w następujących kategoriach: poezji, prozy i eseistyki oraz edytorstwa. Nasze muzeum uhonorowano w tej ostatniej kategorii za album „Anna Sobol-Wejman i Stanisław Wejman / Stanisław Wejman, Komedia horyzontalna (1988-1994)”. Towarzyszył on wystawie zeszłorocznej wystawie prac krakowskich grafików.

Nagrodę Złotej Strzały Łuczniczki odebrała Barbara Chojnacka – kuratorka tej wystawy oraz dyrektor MOB dr Wacław Kuczma podczas uroczystości w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy.

Warto przypomnieć, że 15 czerwca bydgoskie Muzeum Okręgowe wyróżnił marszałek województwa kujawska-pomorskiego Piotr Całbecki „„za upowszechnianie kultury lokalnej i regionalnej, organizacje konferencji, które służą wymianie myśli i poglądów z zakresu historii współczesnej i regionalizmu”.

29 czerwca 2023 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165152

Skip to content