Toruńskie Spotkania Kopernikańskie – Pomnik Kopernika z 1943 roku

Toruńskie Spotkania Kopernikańskie – Pomnik Kopernika z 1943 roku

Książnica Kopernikańska - logoCzy wiedzą Państwo, że w 1943 r. okupacyjne władze Torunia zamierzały odsłonić kolejny pomnik Mikołaja Kopernika? O tych planach i o tym co z nich wyszło będziemy dyskutować w trakcie kolejnego Toruńskiego Spotkania Kopernikańskiego. W dyskusji, która odbędzie się 19 czerwca w Książnicy Kopernikańskiej /Słowackiego 8/ wezmą udział: dr hab. Piotr Birecki, prof. UMK; dr Michał Targowski oraz Przemysław Wołoszyk, członek Towarzystwa Miłośników Torunia zaangażowany w poszukiwania kamienia węgielnego położonego pod budowę pomnika.

Wydarzeniem towarzyszącym będzie wystawa planszowa “Toruńskie pomniki Kopernika” przygotowana przez ToMiTo. Wraz z nią zaprezentujemy dokumenty i materiały ikonograficzne ze zbiorów Książnicy Kopernikańskiej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00. Wstęp jest bezpłatny.

Toruńskie Spotkania Kopernikańskie oraz wystawa “Toruńskie pomniki Kopernika” realizowane są przez Towarzystwo Miłośników Torunia dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń oraz współpracy z toruńskimi instytucjami kultury.

14 czerwca 2024 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181590

Skip to content