Toruńskie przedmieścia sprzed lat: Rubinkowo i osiedle Na Skarpie

Toruńskie przedmieścia sprzed lat: Rubinkowo i osiedle Na Skarpie

Książnica Kopernikańska w Toruniu zaprasza 17 grudnia 2020 r. o godz. 18.00 na kolejne spotkanie online z cyklu Toruńskie przedmieścia sprzed lat. Tym razem dr Anna N. Kmieć z Książnicy Kopernikańskiej opowie o Rubinkowie i osiedlu Na Skarpie. Przy okazji zaprezentuje monografię poświęconą tym osiedlom.

Do zobaczenia na facebookowym profilu Książnicy Kopernikańskiej. Dr Anna N. Kmieć przedstawi historię Rubinkowa od czasów, gdy było ono wsią leżącą poza granicami administracyjnymi Torunia. Omówi włączenie wsi do miasta i formowanie Rubinkowa, a następnie wydzielenie z niego odrębnego osiedla Na Skarpie.

Książka, którą przedstawi w trakcie spotkania powstała w oparciu o materiały prasowe i archiwalne, a także o informacje pozyskane podczas wywiadów z osobami biorącymi udział w projektowaniu i budowie obu osiedli – pracownikami instytucji lokalnych, działaczami i mieszkańcami. Monografia zawiera bogaty materiał ilustracyjny, ciekawostki oraz fragmenty rozmów, które uzupełniają tekst właściwy.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164644

Skip to content