Toruński piernik, chełmińskie wzgórza i nasza Wisła – świętujemy w regionie

Toruński piernik, chełmińskie wzgórza i nasza Wisła – świętujemy w regionie

Święto Toruńskiego Piernika, Nine Hills Festival w Chełmnie oraz początek Festiwalu Wisły we Włocławku, Nieszawie i Ciechocinku – przed nami wyjątkowy festiwalowy weekend.

Bogaty program przygotowali organizatorzy Święta Toruńskiego Piernika, które odbędzie się na błoniach nadwiślańskich w piątek i sobotę (10 i 11 sierpnia). Na uczestników będą czekać koncerty Darii Zawiałow, Pablopavo i Ludzików, Noviki + Mr. Lex oraz My Fellow Sponges, pokazy kulinarne piernikowych dań, strefa gastronomiczna, zajęcia artystyczno-edukacyjne dla dzieci, zawody biegowe Nocna Dycha Kopernika oraz atrakcje w Muzeum Toruńskiego Piernika. Więcej na stronie imprezy.

Nine Hills Festival to wielowymiarowy projekt artystyczny, wpisany w architektoniczną przestrzeń Chełmna. W programie tegorocznej, trzeciej edycji imprezy (10-12 sierpnia) znajdą się koncerty muzyki alternatywnej, eksperymentalnej, folkowej i jazzowej, spektakle teatralne, instalacje artystyczne i zwiedzanie chełmińskich zabytków. Więcej na stronie wydarzenia.

Po ubiegłorocznym sukcesie Festiwalu Wisły, w tym roku ponownie na odcinku królowej polskich rzek pomiędzy Włocławkiem a Toruniem odbędzie się największy w Polsce zlot tradycyjnych jednostek rzecznych. Impreza rozpocznie się we Włocławku, skąd flisacy w niedzielę (12 sierpnia) ruszą do Nieszawy i Ciechocinka. Tam zaplanowano liczne atrakcje: koncerty nie tylko szantowe, parada i zwiedzanie łodzi, czytanie fragmentów wiślanej poezji i prozy, targi kulinarne, stoiska edukacyjne i jarmark tradycyjnych produktów nadwiślańskich. Od poniedziałku do środy impreza przeniesie się do Osieka nad Wisłą i Torunia. Więcej na stronie imprezy.

 

Beata Krzemińska
Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

fot. Ubiegłoroczny Festiwal Wisły, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6662830