Toruński Młyn Wiedzy z szansą na tytuł “Popularyzatora Nauki 2018”

Toruński Młyn Wiedzy z szansą na tytuł “Popularyzatora Nauki 2018”

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy jednym z 22 kandydatów do tytułu “Popularyzatora Nauki 2018”. Rozstrzygnięcie konkursu, organizowanego przez serwis “Nauka w Polsce” oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, zaplanowano na 7 stycznia 2019 roku.

Do 14. edycji konkursu “Popularyzator Nauki” zgłosiło się 140 kandydatów. Nagrodzeni zostaną laureaci w finałowych kategoriach: naukowiec, animator, zespół, instytucja, media, a także laureat/laureatka nagrody głównej – osoba, która otrzyma tytuł “Popularyzatora Nauki 2018”. Dodatkowo redakcja serwisu “Nauka w Polsce” przyzna pozaregulaminowe wyróżnienie im. red. Tomasza Trzcińskiego za wzorcową politykę informacyjną.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy jest kandydatem do tytułu w kategorii “Instytucja”. Konkurentami toruńskiego centrum nauki są Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne im. Kazimierza Kordylewskiego w Niepołomicach oraz Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki. – Cieszę się, że po raz kolejny docenionio naszą działalność w zakresie popuaryzowania i upowszechniania nauki. To dla nas dobry znak, potwierdzenie wysokiej jakości pracy naszego zespołu i mam nadzieję, że Kapitała konkursu doceni nasze pięcioletnie zaangażowanie w tym obszarze – mówi Monika Wiśniewska, dyrektor Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. – Gratuluję wszystkim nominowanym do tytułu w poszczególnych kategoriach. Nasi “konkurenci” to bardzo dobre instytucje, działające w tym obszarze. Trzymam za wszystkich kciuki, a najmocniej oczywiście za Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy – dodaje z uśmiechem.

O tym, kto otrzyma tytuł “Popularyzatora Nauki” i statuetkę tegorocznej edycji konkursu, zdecyduje Kapituła, którą tworzą: prof. Michał Kleiber (przewodniczący) – jeden z inicjatorów konkursu, wieloletni prezes PAN, b. minister nauki i informatyzacji, prof. Magdalena Fikus – popularyzatorka nauki, współorganizatorka warszawskiego Festiwalu Nauki, Robert Firmhofer – dyrektor Centrum Nauki Kopernik, red. Krzysztof Michalski – dziennikarz naukowy Polskiego Radia, dr Robert Mysłajek – przyrodnik, popularyzator nauki, laureat konkursu w 2016 r., a także przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz serwisu PAP – Nauka w Polsce.

Organizowany od 2005 r. konkurs “Popularyzator Nauki” jest organizowany przez serwis “Nauka w Polsce” Polskiej Agencji Prasowej we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To najstarszy i najbardziej prestiżowy w Polsce konkurs, w którym nagradzani są uczeni, ludzie mediów, instytucje oraz społecznicy, których pasją jest dzielenie się wiedzą i odsłanianie tajemnic współczesnej nauki osobom niezwiązanym ze środowiskiem akademickim.

Źrodło: “Nauka w Polsce”

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7013367