Toruński Festiwal Książki: Mikołajki Mikołajka. e-Warsztaty edukacyjne

Toruński Festiwal Książki: Mikołajki Mikołajka. e-Warsztaty edukacyjne

Centrum Kultury Dwór Artusa

W ramach Toruńskiego Festiwalu Książki Dwór Artusa w Toruniu zaprasza małych i dużych na warsztaty edukacyjne, gdzie główną rolę grać będzie bohater popularnej serii książek o Mikołajku, której autorami są René Goscinny i Jean-Jacques Sempé. W trakcie warsztatów usłyszymy fragmenty opowiadań, które wykona dwójka toruńskich aktorów: Łukasz Ignasiński i Teresa Stępień-Nowicka. Opowiadania pochodzą z dwóch książek: Mikołajek oraz Mikołajek i inne chłopaki.

W drugiej części warsztatów każdy z uczestników spróbuje swych sił w byciu ilustratorem książek dla dzieci. Na podstawie obejrzanych fragmentów Mikołajka, spróbujemy stworzyć własną niepowtarzalną ilustrację z wybraną postacią tej popularnej serii. Tym razem dodamy tam elementy nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

Zgłoszenia przyjmujemy za pomocą formularza Google lub mailowo monika@artus.torun.pl – w odpowiedzi otrzymacie szczegółowe informacje dotyczące potrzebnych materiałów i sprzętu. Organizatorzy posługują się platformą Zoom obsługiwaną przez komputery i smartfony.

Zajęcia poprowadzi  Monika Ratajczyk – animatorka, edukatorka i teoretyk sztuki.

Specjalnie dla Was partnerzy Festiwalu przygotowali na hasło: Toruński Festiwal Książki rabat na książki: Księgarnia Kafka i spółka – 15% i Księgarnia Hobbit – 5%.

Partnerzy: Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, CSW Toruń, Książnica Kopernikańska w Toruniu, Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, Księgarnia Kafka i spółka, Księgarnia Hobbit, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo AGORA, Wydawnictwo Literackie, Powergraph

Kiedy: 06.12.2020 (niedziela), godz. 14.00
Gdzie: Zoom

Wstęp wolny! Zapraszamy!

Toruński Festiwal Książki | Mikołajki Mikołajka | e-Warsztaty edukacyjne

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7010520