Toruński Festiwal Książki: Michał Rusinek – Spotkanie autorskie

Toruński Festiwal Książki: Michał Rusinek – Spotkanie autorskie

Centrum Kultury Dwór Artusa

Michał Rusinek rozpoznawalność zdobył jako sekretarz Wisławy Szymborskiej, którym został jako młody absolwent polonistyki tuż po obronie pracy magisterskiej. Stanowisko te obejmował od otrzymania przez nią Nagrody Nobla, aż do śmierci polskiej noblistki. Nadal prowadzi jej Fundację. Początkowo służył jako wsparcie swojej wielkiej mentorki i gdy rola tego wymagała, pozostawał w jej cieniu. Z biegiem czasu zaczął stawiać odważne kroki jako samodzielny, spełniony i ceniony literat.

W czasie spotkania w ramach Toruńskiego Festiwalu Książki opowie o swojej najnowszej książce Zero zahamowań, w której od strony literackiej analizuje zjawisko tekstów disco polo. Temat, który wydaje się daleki zainteresowaniom mistrza retoryki i praktyka wykładającego między innymi teorię literatury na Uniwersytecie Jagiellońskim, zyskuje w tej odsłonie nie tylko formę rzetelnego i dowcipnego opracowania, ale może stać się przyczynkiem do interesujących pytań o prawdziwą wartość literacką piosenek powstających w tym nurcie muzycznym.

W swojej twórczości nie stroni od też od innych zagadnień związanych z szeroko rozumianą popkulturą oraz współczesnych zjawisk językowych. Do książek, które do tej pory ukazały się na rynku wydawniczym, zaliczyć można  choćby wnikliwą analizę języka poradników pisanych przez doradców i trenerów – Niedorajda, czyli co nam radzą poradniki, czy przewodnik językowych tropów dotyczących słów z innych języków – Wihajster, czyli przewodnik po słowach pożyczonych oraz zjawiska Nowomowy i oddziaływania za pomocą języka – Dobra zmiana.  Czyli jak się rządzi światem za pomocą słów. Jest także autorem poradników oraz zbiorów wierszy dla dzieci.

Spotkanie obędzie się 4 grudnia o godz. 19.00 na artusowym Facebooku. Możecie je śledzić w czasie rzeczywistym z możliwością zadawania pytań Autorowi, jak również obejrzeć je jeszcze przez 2 miesiące od zakończenia Festiwalu.

Spotkanie będące pokazem językowej ekwilibrystyki poprowadzi dla Was Magdalena Kujawa – wieloletnia wydawczyni magazynu kulturalnego IKAR.

Transmisja na żywo wydarzenia dostępna będzie bezpłatnie na Facebooku Dworu Artusa w dniu wydarzenia o godz. 19.00, a także przez 2 miesiące po jego zakończeniu | Specjalnie dla Was partnerzy Festiwalu przygotowali na hasło: Toruński Festiwal Książki rabat na książki: Księgarnia Kafka i spółka – 15% i Księgarnia Hobbit – 5%. Dla wszystkich czytelników mamy także kod rabatowy w wysokości 10% od cen podanych na stronie (kod: RUSINEK10) na wszystkie książki Michała Rusinka oraz na pakiet: https://kulturalnysklep.pl/product-pol-98942-Pakiet-ksiazek-Michala-Rusinka.html. Kod aktywny będzie dn. 4-11 grudnia 2020 roku.

Kiedy: 04.12.2020 piątek | godz. 19:00
Gdzie: Facebook Dworu Artusa

Wstęp wolny! Zapraszamy!

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7016804