Toruński Festiwal Książki: Iwona Chmielewska & Paweł Kowalski. Spotkanie autorskie (14 grudnia)

Toruński Festiwal Książki: Iwona Chmielewska & Paweł Kowalski. Spotkanie autorskie (14 grudnia)

Dwór Artusa - logo

Premierowe spotkanie z Iwoną Chmielewską i Pawłem Kowalskim poświęcone będzie książce Taki teatr, publikacji zainspirowanej 100-leciem polskiej sceny dramatycznej oraz historią Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu.

Taki teatr to najnowsza książka w dorobku Iwony Chmielewskiej, ilustratorki i twórczyni wydawanych na całym świecie autorskich picture booków. Jednocześnie publikacja jest debiutem literackim Pawła Kowalskiego, aktora Teatru Horzycy, który napisał poetycki tekst książki.

Twórcy z czułością opowiadają o tajemnicach teatru i emocjach, które budzi. Taki teatr to poetyckie obrazy i osobiste historie, które poruszą wyobraźnię młodszych i starszych.

Podczas spotkania na artusowym Facebooku Autorka zaprezentuje fragmenty książki. Będzie to też świetna okazja do zadania Autorom pytań na temat ich wspólnej publikacji.

Spotkanie z Autorami poprowadzi dla Was Magdalena Jasińska – teatrolożka z Teatru Horzycy.

Jest w teatrze coś z patrzenia w studnię.

Widzisz kawałek nieba, swoją twarz w lusterku wody.

Teatr ma swoją niewidzialną stronę. To tajemnicze postaci przemykające przez korytarze, magazyny pełne rekwizytów, ciemność tuż za kurtyną.

W teatrze czas płynie inaczej. Przeszłość łączy się z teraźniejszością, a sztuka ze wspomnieniami z dzieciństwa. Jak w naszym życiu zaczyna się teatr?

Wydawca: Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu.

Kiedy: 14.12.2020 (poniedziałek), godz. 19.00
Gdzie: YouTube i Facebook Dworu Artusa

Więcej informacji: Dwór Artusa w Toruniu

Partnerzy: Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, CSW Toruń, Książnica Kopernikańska w Toruniu, Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, Księgarnia Kafka i spółka, Księgarnia Hobbit, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo AGORA, Wydawnictwo Literackie, Powergraph

Fot. Dwór Artusa w Toruniu

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7161535

Skip to content