Toruński Festiwal Książki: Ex libris – Artusowe DIY

Toruński Festiwal Książki: Ex libris – Artusowe DIY

Dwór Artusa - logo

Ex libris – to specjalny, indywidualnie zaprojektowany dla danej osoby znak, który kiedyś służył do oznaczania książek będących jej własnością. A może tak wykonać własny ex libris, dzięki któremu już nigdy nie będziecie zastanawiać się, która książka należy do Waszego księgozbioru, a która została pożyczona?

Z tej okazji Dwór Artusa w Toruniu przygotował dla Was plastyczny tutorial w ramach Toruńskiego Festiwalu Książki, połączony z odrobiną teorii, mówiącej o tradycyjnych technikach grafiki warsztatowej oraz kompozycji.

Oglądając przygotowany dla Was specjalny filmik, dowiecie się, czym jest Ex libris i dlaczego był (i jest!) nadal chętnie stosowany. Poznacie zasady jego tworzenia metodą tradycyjną z wykorzystaniem technik graficznych, a następnie zobaczycie, jak sami w domu możecie wykonać autorskie ex librisy w technice piankorytu. Przedstawimy Wam także różnice między piankorytem i tradycyjnymi technikami grafiki warsztatowej (linorytem, miedziorytem i drzeworytem).

Dodatkowo – najmłodszym odbiorcom – zaprezentujemy, jak w domu stworzyć autorskie exlibrisowe stemple z tego, co znajdziecie pod ręką – jak choćby dostępne w kuchni ziemniaki czy pieczarki.

Specjalnie dla Was partnerzy Festiwalu przygotowali na hasło: Toruński Festiwal Książki rabat na książki: Księgarnia Kafka i spółka – 15% i Księgarnia Hobbit – 5%.

Kiedy: 05.12.2020 sobota | godz. 12:00
Gdzie: Facebook Dworu Artusa

Wstęp wolny! Zapraszamy!

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164368

Skip to content